Takip edin :
Güncelleme : 23.9.2020 09:39 - Çarşamba
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

PHOENİX ECEVİTİN YENİDEN DOĞU

PHOENİX ECEVİTİN YENİDEN DOĞU
Kitap Adı
:
PHOENİX ECEVİTİN YENİDEN DOĞU
Barkod
:
9789756719923
Basım Tarihi
:
Sayfa
:
0
Boyut
:
Kapak Türü
:
Kağıt Türü
:
Dil
:
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
669
PHOENİX ECEVİTİN YENİDEN DOĞU özeti
"-Söz aramızda ama, dedi Rahşan Ecevit, DSPnin kökeninde öfke vardır. Nasıl? Şöyle: - Bu mücadele azmi ve parti kurma fikrinin, her şeye sıfırdan başlama kararının altında Hamzakoy vardır. Hamzakoyda mı karar verdiniz? - Hamzakoya gittiğimizin ertesi günüydü galiba. Tesislerin komutanı Orgeneral Hüsnü Çelenkler odamıza geldi. Bizi bir salona davet etti. Salonda Nazmiye Hanım ve Süleyman Demirel de vardı. Bize televizyondan Kenan Evrenin konuşmasını dinlettiler. Konuşmayı dinleyince ben öfkelendim. Öfke dediğim o. Evren öyle bir konuşma yapıyordu ki... Siyaset ve tüm siyasetçiler için çamur diyordu. Çamur... ... Demokratik Sol Partinin tohumu o gece atıldı öyleyse. - Bir anlamda öyle, bir anlamda değil. Öyle, çünkü; sıfırdan başlamaya karar verdik. Değil, çünkü; ne olacağını bilmiyorduk. Askerler gider mi? Ne zaman giderler? Buradan çıkabilir miyiz? Ne zaman çıkabiliriz? Demokrasiye geçilir mi? Ne zaman geçilir? Parti kurmamıza, siyaset yapmamıza izin verilir mi? Ne zaman verilir? Bilmiyorduk ki... Bildiğimiz, her yerde, her koşulda mücadele edeceğimiz, halkımıza ulaşacağımızdı. Belki partiyle, belki değil. Ama mutlaka... Demokratik Sol Parti, omutlakaydı... Öyle uyandılar..." (Arka Kapak)
"PHOENİX ECEVİTİN YENİDEN DOĞU" kitabı
PHOENİX ECEVİTİN YENİDEN DOĞU isimli kitabının özetini ve yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. PHOENİX ECEVİTİN YENİDEN DOĞU kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.