Takip edin :
Güncelleme : 5.6.2020 18:28 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Tartışılan Alevilik Türk ve İslam Boyutuyla

Tartışılan Alevilik  Türk ve İslam Boyutuyla
Kitap Adı
:
Tartışılan Alevilik Türk ve İslam Boyutuyla
Barkod
:
9786055858438
Basım Tarihi
:
2011-6
Sayfa
:
242
Boyut
:
145-205
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
594
Tartışılan Alevilik Türk ve İslam Boyutuyla özeti
Bu çalışmanın temel motiflerini veren unsurlardan birisi Türk ve İslam tarihi okumalarım sırasında gözden geçirdiğim temel kaynakların kayıtsız, kaygısız bir biçimde felsefe ve yöntem konusunda kararlı bir düşmanlık ve bönlükle kaleme alındığını sergilemekti. Popüler tarih yazarından akademik unvan sahibi birçok ismi, söz konusu halleriyle resmetme imkanı buldum. Öte yandan çalışmanın ana başlığını oluşturan, Türk ve İslam boyutuyla Aleviler ve Alevilik konusunda Ortodoks İslam anlayışı adına söz söyleyenlere yakından baktıkça, inanılmaz bir kin ve düşmanlıkla akıl yürüttüklerini, verdikleri fetvalarla Haçlı Seferlerini unutturacak girişimlere dolaylı ya da doğrudan kılavuzluk yaptıklarını veya ön ayak olduklarını gördüm. Alevilik konusunda, resmi ya da gayri resmi literatür hala bir çifte standartla örülüyor. İnanç boyutu söz konusu olduğunda İslam karşısındaki özgünlüğü, farklılığı, bir suçlamaya dönüştürülüyor: etnik standartla örülüyor.
"Tartışılan Alevilik Türk ve İslam Boyutuyla" kitabı
Tartışılan Alevilik Türk ve İslam Boyutuyla isimli kitabının özetini ve A. Galip yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Tartışılan Alevilik Türk ve İslam Boyutuyla kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. A. Galip isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.