Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:42 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Osmanlı İktisat Düşüncesinin Çağdaşlaşması

Osmanlı İktisat Düşüncesinin Çağdaşlaşması
Kitap Adı
:
Osmanlı İktisat Düşüncesinin Çağdaşlaşması
Barkod
:
9789754373325
Basım Tarihi
:
2013-4
Sayfa
:
430
Boyut
:
165-235
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
555
Osmanlı İktisat Düşüncesinin Çağdaşlaşması özeti
Alanındaki büyük boşluğu doldurmuş, yeni kapılar açıp ufuklar göstermiş bir eser. Osmanlı iktisat düşüncesi Klasik dönemde ekonominin dengelerini somut gerçek karşısında başarıyla kuran politikaları üretebilmişti. Ancak on altıncı yüzyılın sonlarından itibaren Osmanlı kadim iktisat çerçevesi somut gelişmeler karşısında başarılı olamadı. Bu dönem için etkin siyasalar üreten Osmanlı hukuki muhiti hiçbir vakit modern iktisat standartlarına geçişin kıvılcımını çakamadı. III. Selimden itibaren hem yordamlamanın güdümünde kendiliğinden, hem de Batılı tazyik ve yol göstermelerle Osmanlı İktisat Düşüncesi Batılı normlarla temasa geçti. Tanzimat, klasik iktisat düşüncesine geçilebilirliğin resmi başlangıcı oldu. Bilahare yaşanan gelişmeler Osmanlı İktisat Düşüncesini, Batı İktisat Düşüncesinin pozitif ve normatif kanatlarının altına soktu.
"Osmanlı İktisat Düşüncesinin Çağdaşlaşması" kitabı
Osmanlı İktisat Düşüncesinin Çağdaşlaşması isimli kitabının özetini ve Ahmed Güner Sayar yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Osmanlı İktisat Düşüncesinin Çağdaşlaşması kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Ahmed Güner Sayar isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.