Takip edin :
Güncelleme : 5.6.2020 20:10 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Alevi ve Bektaşi Yayınlarının Temel Sorunları, Çözüm Önerileri

Alevi ve Bektaşi Yayınlarının Temel Sorunları, Çözüm Önerileri
Kitap Adı
:
Alevi ve Bektaşi Yayınlarının Temel Sorunları, Çözüm Önerileri
Barkod
:
9789755072432
Basım Tarihi
:
2011-5
Sayfa
:
198
Boyut
:
165-245
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
613
Alevi ve Bektaşi Yayınlarının Temel Sorunları, Çözüm Önerileri özeti
Yüzyıllar boyu çeşitli medeniyet ve kavime ev sahipliği yapmış olan Anadolu ve Balkanlarda savaşlar,depremler,siyasal çalkantılar toplumların kültürel yapısında çok derin izler bırakmıştır.Burada yaşamakta olan toplulukların kültür ve inançlarının günümüzdeki hali hakkında bilimsel tespitler yapmak,ancak onların geçmişleri hakkındaki doğru bilgilere ulaşmakla mümkündür.Alevi Bektaşi inancının nasıl algılanması gerektiği konusu incelendiğinde müracaat edeceğimiz kaynaklar yazılı ve sözlü olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Alevi Bektaşi kültürü için asıl devrim sözlü kültürden yazıya geçilmesidir.Yazılı kültür, sözlü kültüre mukabil,hem Alevi Bektaşi geleneği içerisinde var olan dedeleri yeniden oluşturmada hem de yeni oluşumda Alevi kimliğinin tarihselleştirilmesini ve yazıya geçirilmesini sağlamıştır.
"Ali Osman Aktaş" diğer kitapları
"Alevi ve Bektaşi Yayınlarının Temel Sorunları, Çözüm Önerileri" kitabı
Alevi ve Bektaşi Yayınlarının Temel Sorunları, Çözüm Önerileri isimli kitabının özetini ve Ali Osman Aktaş yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Alevi ve Bektaşi Yayınlarının Temel Sorunları, Çözüm Önerileri kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Ali Osman Aktaş isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.