Takip edin :
Güncelleme : 28.10.2020 05:13 - Çarşamba
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Şizofrenin Kamburu

Şizofrenin Kamburu
Kitap Adı
:
Şizofrenin Kamburu
Barkod
:
9786054611584
Basım Tarihi
:
2012-12
Sayfa
:
224
Boyut
:
135-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
5348
Şizofrenin Kamburu özeti
Hayalleri ile hatıraları arasındaki çıkmazın sonuna gelmiş olan faniyim ben. İçindeki coşkusu ummanlara karışacak kadar gani olan çocuğum ben. Sırtındaki yük gözlerinden yaş eksik etmeyen ihtiyarım ben. Babam Yahyanın sırt döndüğüyüm ben. Rahminin sevmediğiyim ben. Rüstemin kızını vermeyeceğini aşağılayarak ilan ettiğiyim ben. Analığım Zelihanın çocuklarına uzak durmalarını tembihlediğiyim ben. Muhsinin iftira attığıyım ben. Pembenin yüzüne bakıp canına kıydığıyım ben. Oğlum Yasinin bir fare gibi görüp terk ettiğiyim ben. Genç kızların resmine bakıp ay dediği acınası yaratığım ben. Sırtındaki kamburu gizlediği için geniş kıyafetler giyen bedbahtım ben. Konya soğuğunda kirli battaniyesinin altında titreyenim ben. Uçsuz bucaksız bozkırın acınası çobanıyım ben. Şehirdeki çayevinin kandırılmış ortağıyım ben. Cadde kenarının elleri kirli boyacısıyım ben. Lokantaların boyu tezgâha yetişmeyen bulaşıkçısıyım ben. Bodrum kattaki okey salonunun garsonuyum ben. Bulduk Tekkesi Efsanesinin meddahıyım ben. Tekkedeki türbeden kuvvet alan inanmışım ben. Kör için Peygamberini azarlayan Allahı Topal Hephaistosla kıyaslayan imansızım ben.
"Arifzade" diğer kitapları
"Şizofrenin Kamburu" kitabı
Şizofrenin Kamburu isimli kitabının özetini ve Arifzade yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Şizofrenin Kamburu kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Arifzade isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.