Takip edin :
Güncelleme : 3.8.2020 14:57 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Hermann Hesse

Hermann Hesse
Kitap Adı
:
Hermann Hesse
Barkod
:
9789750819988
Basım Tarihi
:
2011-4
Sayfa
:
176
Boyut
:
135-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
759
Hermann Hesse özeti
Türk okurunun özellikle Bozkırkurdu, Boncuk Oyunu, Siddhartha adlı kitaplarıyla tutkulu bir ilişki kurduğu Hermann Hesse, yazar meslektaşlarının saygınlığını ve birbirini izleyen pek çok kuşağın sevgisini kazanmış, çeşitli dillere çevrilen yapıtı dünyanın her kıtasında okunan bir yazar konumuna ulaşmıştır. Hugo Ballin Romantizmin ihtişamlı ordusunun son şövalyesi olarak nitelediği Hesse için Thomas Mann yazınsal etkinliğinin erken döneminde kendime en yakın bulduğum, yazarlar arasından seçip en çok sevgiyle bağlandığım yazar ifadesini kullanmış, Peter Handke 1970te Hesse rönesansının doruk noktasında Hesse hiç kuşkusuz ne yaptığını bilen, bütün değerlendirmelerden alnının akıyla çıkacak büyük bir yazardır demiştir. Yapıtında, yaşamın büyük karşıtlıklarını, iki kutbunu eğip birbirine yaklaştırma özlemiyle sanat yerine düşünceye başvuran Hesse, dünyanın ve evrenin kutupluluğu aşarak ulaşacağı birliği kendisi için en kutsal hakikat sayar. Bernhard Zellerin yazdığı biyografi Hermann Hessenin yazarlık serüvenine ışık tutan, yapıt-yaşam bağını kurmak açısından önemli bir kılavuz
"Bernhard Zeller" diğer kitapları
"Hermann Hesse" kitabı
Hermann Hesse isimli kitabının özetini ve Bernhard Zeller yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Hermann Hesse kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Bernhard Zeller isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.