Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:42 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

İstanbuldaki İtalyan İzi Presenze Italiane a İstanbul

İstanbuldaki İtalyan İzi  Presenze Italiane a İstanbul
Kitap Adı
:
İstanbuldaki İtalyan İzi Presenze Italiane a İstanbul
Barkod
:
9789944036900
Basım Tarihi
:
2008
Sayfa
:
248
Boyut
:
250-330
Kapak Türü
:
Ciltli
Kağıt Türü
:
Kuşe
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
858
İstanbuldaki İtalyan İzi Presenze Italiane a İstanbul özeti
İstanbul. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri; kadim, gizemli, hüzünlü, neşeli... Bütün tanımlar onunla yoğrulduğunda bambaşka anlamlara bürünüyor. Ona her şey yakışıyor, o her şeye yakışıyor. İstanbul, tarihinin her devresinde ilgi çekmiş, farklı kültürleri kucaklamış bir şehir aynı zamanda. Farklı ırklardan, farklı dinlerden, farklı kültür ve yaşam tarzlarından insanlar, yüzyıllar boyunca, yaşadıkları bu güzel ve gizemli şehre izlerini bırakmışlar; kendilerinden, hayallerinden bir şeyler katmışlar. İşte bu yüzden İstanbul bir kültürler mozaiği ve öyle olmaya da devam ediyor. Bu kitabın oluşum nedeni de İstanbulun bu çok özel kültürel yapısı zaten. İtalyanın köklü sanayi kuruluşlarından Ferroli, bu yapıda İtalyanların yerini sorgulamak istedi ve İstanbulda İtalyan kültürünün izlerini araştıran bir çalışmayı destekleme karan aldı. Istanbul, una delle città piú belle del mondo; eterna, mistica, malinconica, allegra... ogni qualvolta le si attribuiscono degli aggettivi, questi, pur distanti tra loro appariranno comunque, appropriati per lei. Istanbul in ogni sua fase storica e stata ininterrottamente al centro dellattenzione del mondo: si tratta di una città che ha inglobato lasciato in questa mistica citta le loro tracce, contribuendo anche con qualcosa della loro fantasia. Eper questo che Istanbul è sempre stata un mosaico di culture e continua ad esserlo. Il motivo sottostante alla realizzazione del presente libro è intimamente connesso alla struttura culturale molto peculiare di wuesta città. La Ferroli, una industria tra le piu consolidate in Italia, ha deciso di sostenere e ha voluta uno studio nel quale venissero evidenziate le tracce della presenza culturale italiana a Istanbul.
"İstanbuldaki İtalyan İzi Presenze Italiane a İstanbul" kitabı
İstanbuldaki İtalyan İzi Presenze Italiane a İstanbul isimli kitabının özetini ve Burçak Evren yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. İstanbuldaki İtalyan İzi Presenze Italiane a İstanbul kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Burçak Evren isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.