Takip edin :
Güncelleme : 7.6.2020 04:58 - Pazar
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Mısırdan Çıkış Yalanları Zamanın Gerçek Tarihi 4

Mısırdan Çıkış Yalanları  Zamanın Gerçek Tarihi 4
Kitap Adı
:
Mısırdan Çıkış Yalanları Zamanın Gerçek Tarihi 4
Barkod
:
9789944143981
Basım Tarihi
:
2012-11
Sayfa
:
200
Boyut
:
135-195
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
672
Mısırdan Çıkış Yalanları Zamanın Gerçek Tarihi 4 özeti
Bugün çağdaş insanın algısında kutsal kitap olarak ortaya çıkan tanım; Tevrat, Zeburla birlikte Matta-Markos-Luka-Yuhannadan oluşan İnciller ve Kurandan oluşur. Bu kitaplar satıraralarında yeralan detaylı bilgi ve telkinlerle çağlara yön verir, insanları yönetir, toplumları var ve yok eder. İyi ile kötü, güzel ile çirkin, doğru ile yanlış binlerce yıldır bu kitaplardan elde edilen verilerle değerlendirilir. Çağlar boyunca insanoğlunun bu kitaplara olan ilgisi, oldukça kısa zaman dilimlerinde değişkenlik göstermesine rağmen, sürekli artarak devam etmektedir. Tanrısal vahiylerle ortaya çıkan bu metinlerin yorumları, insanın insanlaşma sürecinde ortaya çıkan kimi badirelerin kaynağı olmakla birlikte, insanlar ve toplumlararası sorunların açmazların, savaşların çözüm merkezi olarak da kullanılır. Ömer Dedeoğlu tarihsel değeri ve toplumları yönetme ve yönlendirme güçleri tartışmasız olan bu metinleri baştan sona inceleyerek, hem kavramların dinler arasındaki bağlantılarını ve çelişkilerini hem de bu bağlantı ve çelişkilerin hangi ayetlerle ortaya çıktığını okura sunmakla kalmıyor, bütün bu ayetleri alt alta sıralayarak araştırmacılar için de kaynak bir metin ortaya koyuyor.
"Mısırdan Çıkış Yalanları Zamanın Gerçek Tarihi 4" kitabı
Mısırdan Çıkış Yalanları Zamanın Gerçek Tarihi 4 isimli kitabının özetini ve Cahit Doğan Doyar yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Mısırdan Çıkış Yalanları Zamanın Gerçek Tarihi 4 kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Cahit Doğan Doyar isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.