Takip edin :
Güncelleme : 5.6.2020 17:55 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Osmanlı Belgelerinde Bektaşilik

Osmanlı Belgelerinde Bektaşilik
Kitap Adı
:
Osmanlı Belgelerinde Bektaşilik
Barkod
:
9789755071848
Basım Tarihi
:
2011-5
Sayfa
:
143
Boyut
:
235-335
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
712
Osmanlı Belgelerinde Bektaşilik özeti
Tarihsel belgeler bizim hafızalarımızdır.Onlar hem geçmişte yapılanları anlatır hem de günümüzde yapılması gerekenlere ışık tutarlar.Arşiv kayıtlarının gün ışığına çıkarılması, onlardan araştırmacıları ve ilgilenenleri haberdar etmek son derece önemlidir. İlk defa kamuoyunun dikkatine sunulan bu belgeler,hem içerikleriyle hem de ele aldıkları konu itibariyle son derece önemlidir.Elde edilen bu yeni bilgiler,bazı yanlış anlamaları ortadan kaldıracak,yeni ve farklı bakış açılarının oluşmasına zemin hazırlayacaktır. Osmanlı arşivlerinde yer alan belgeler,sadece Türk milletini değil,Osmanlı hakimiyeti altında yaşayan birçok ulusu yakından ilgilendirmektedir.
"Cevat Ekici" diğer kitapları
"Osmanlı Belgelerinde Bektaşilik" kitabı
Osmanlı Belgelerinde Bektaşilik isimli kitabının özetini ve Cevat Ekici yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Osmanlı Belgelerinde Bektaşilik kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Cevat Ekici isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.