Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:42 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Dünya Altüst Oldu İngiliz Devriminde Radikal Düşünceler

Dünya Altüst Oldu  İngiliz Devriminde Radikal Düşünceler
Kitap Adı
:
Dünya Altüst Oldu İngiliz Devriminde Radikal Düşünceler
Barkod
:
9789750511783
Basım Tarihi
:
2013-5
Sayfa
:
488
Boyut
:
130-195
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
584
Dünya Altüst Oldu İngiliz Devriminde Radikal Düşünceler özeti
"Kısa bir süre için sıradan insanlar, kilisenin ve toplumsal üstlerinin otoritesinden, daha önce olduğundan ve -uzunca bir süre için de- daha sonra olacağından çok daha özgürdüler. Dünyanın sonu ve binyılın gelişi; Ademin işlediği bir günah adına insanlığın büyük kitlesini ebedi eziyete mahkûm eden Tanrının adaleti üzerine spekülasyonlar... Bu yeni düşünceleri ifade etmek üzere yeni tarikatlar kurdular. Bilginin ayrıcalıklı meslekler, ilahiyat, hukuk ve tıp içinde tekelleştirilmesine karşı çıktılar. Mevcut eğitim yapısını, özellikle de üniversiteleri eleştirdiler ve eğitim fırsatının çok yaygın bir hale getirilmesini önerdiler. Cinsiyetlerin ilişkisini tartıştılar ve Protestan ahlakının kimi yanlarını sorguladılar. -Christopher Hill-
"Dünya Altüst Oldu İngiliz Devriminde Radikal Düşünceler" kitabı
Dünya Altüst Oldu İngiliz Devriminde Radikal Düşünceler isimli kitabının özetini ve Christopher Hill yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Dünya Altüst Oldu İngiliz Devriminde Radikal Düşünceler kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Christopher Hill isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.