Takip edin :
Güncelleme : 7.7.2020 05:19 - Salı
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Merleau-Ponty Üzerine

Merleau-Ponty Üzerine
Kitap Adı
:
Merleau-Ponty Üzerine
Barkod
:
9786055790455
Basım Tarihi
:
2013
Sayfa
:
119
Boyut
:
140-220
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Bursa
Toplam Okunma :
649
Merleau-Ponty Üzerine özeti
"Dünyanın gördüğümüz şey olduğu doğrudur, ama yine de ona bakmayı öğrenmek zorunda bırakılırız..." İnsan varlığı, doğumundan itibaren dünyayı ve şeyler arasında sahip olduğu yeri olduğu gibi görme yetisine sahiptir, ancak zaman ilerledikçe ona gördüklerinin gerçek olmadığı fikri dayatılır. Böylece insan, dünıyayı nasıl bakması gerektiğini öğrendikçe, aslında dünyadan ve kendisinden giderek uzaklaşır. Merleau-Ponty kısa yaşamını, yeniden kendi varlığımıza nasıl geri dönebileceğimizin sırrını bizlerle paylaşmaya adamış bir düşünürdür. Bu metin bir yandan, dünya ile hakiki bir ilişkinin nasıl kurulacağı, insan varlığının dünya üzerinde nasıl yaşayacağı ve nasıl gerçek bir filozof olunacağı konuları üzerine Merleua-Pontynin ortaya koyduğu ilginç iddiaları, onun temel eserleri ve Descartes, Husserl ve Sartre ile hesaplaşması doğrultusunda serimlerken, diğer yandan da ünlü Sokratik iddiayı yeniden gündeme getirme gerekliliğine ışık tutmaktadır: Kendini bil!
"Daniel Thomas Primozic" diğer kitapları
"Merleau-Ponty Üzerine" kitabı
Merleau-Ponty Üzerine isimli kitabının özetini ve Daniel Thomas Primozic yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Merleau-Ponty Üzerine kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Daniel Thomas Primozic isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.