Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:42 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Nonparametrik Regresyon Modelleri

Nonparametrik Regresyon Modelleri
Kitap Adı
:
Nonparametrik Regresyon Modelleri
Barkod
:
9786055500672
Basım Tarihi
:
2013-2
Sayfa
:
170
Boyut
:
135-210
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
1. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Toplam Okunma :
556
Nonparametrik Regresyon Modelleri özeti
Ekonometrik analizlerde yaygın olarak kullanılan yöntemlerin çoğunlukla parametrik yaklaşımlara dayandığı bilinmektedir. Özellikle bu parametrik yöntemler uygulanabilirliklerinin kolay olması nedeniyle tercih edilmektedir. Son yıllarda ekonometrik araştırmalarda önemi daha da artmaya başlayan nonparametrik yaklaşımlar dikkat çekicidir. Bu yöntemlerin parametrik analizler gibi yine de çok kullanılamadığı bir gerçektir. Bunun en önemli nedenlerinden biri iktisat alanında analiz yapan araştırmacıların belirli bir kısmı tarafından bu yöntemlerin kuvvetli bir şekilde redde-dilmesidir. Özellikle elde edilen tahminlerin yorumlanmasındaki kısıtlar, düzgünleştirme de karşı-laşılan problemler, iktisadi verilerin bazılarının kesikli değişkenler olması, yöntemlerin karmaşık olması gibi nedenler bu yöntemlerin daha az kullanılmasına neden olmaktadır. Bunların aksine bu yöntemlerin parametrik yöntemler gibi ağır varsayımlar içermemesi ise cazibesini arttırmaktadır. Ülkemizdeki araştırmacıların da son yıllarda varsayımların geçerliliğinde esneklik sağlayan nonparametrik yöntemlere ve bu yöntemler aracığıyla tahmin edilen nonparametrik regresyona olan ilgilerinin arttığını görülmektedir. Nonparametrik regresyon ile ilgili temel konuları anlatan bu kitapta yer alan konular örneklerle açıklanmadan sadece klasik nonparametrik regresyon ve nonparametrik yöntemlere dayanan diğer regresyon modellerinin teorik yapısı açıklanmıştır. Bu kitap sadece akademisyenler için değil, aynı zamanda yüksek lisans ve doktora öğrencilerini de hedef almaktadır.
"Nonparametrik Regresyon Modelleri" kitabı
Nonparametrik Regresyon Modelleri isimli kitabının özetini ve Ebru Çağlayan yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Nonparametrik Regresyon Modelleri kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Ebru Çağlayan isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.