Takip edin :
Güncelleme : 5.6.2020 17:51 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Alevi Bektaşi Geleneğinde Kuran Anlayışı

Alevi Bektaşi Geleneğinde Kuran Anlayışı
Kitap Adı
:
Alevi Bektaşi Geleneğinde Kuran Anlayışı
Barkod
:
9789753558242
Basım Tarihi
:
2011-4
Sayfa
:
248
Boyut
:
135-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
646
Alevi Bektaşi Geleneğinde Kuran Anlayışı özeti
Alevilik-Bektaşilik Anadolunun İslamlaşmasında ve Türkleşmesinde büyük bir rol oynayan bir halk İslam inancıdır. Ancak XVI. yüzyıl sonrasında Alevi-Bektaşiler bazı çevreler tarafından mülhit ve zındık olarak nitelendirilmişlerdir. Günümüzde de Alevi-Bektaşilerin XIII. yüzyıl Bektaşiliğinden uzaklaşmış olmaları ve özellikle de Sünni Kuran anlayışından farklı bir söylem içinde olmaları, Alevi-Bektaşilerin Kuran ve İslamın neresinde bulunduğu, dinî kimlik ve kökenlerinin ne olduğu tartışmasını yeniden canlandırmıştır. Elinizdeki bu eser, tartışmaların gölgesinde Alevi-Bektaşilerin geleneksel Kuran tasavvurlarını, Kuranı yorumlama biçimlerini, inanç, ibadet ve âdâbla ilgili düşüncelerin Kuranî temellerini, Alevilik-Bektaşiliğin tarihte hangi inanç ekolü çizgisinde seyrettiğini, senkretik ve heterodoks bir yapılanma olup olmadığını ortaya koymaya çalışmaktadır.
"Emrah Dindi" diğer kitapları
"Alevi Bektaşi Geleneğinde Kuran Anlayışı" kitabı
Alevi Bektaşi Geleneğinde Kuran Anlayışı isimli kitabının özetini ve Emrah Dindi yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Alevi Bektaşi Geleneğinde Kuran Anlayışı kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Emrah Dindi isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.