Takip edin :
Güncelleme : 28.10.2020 05:25 - Çarşamba
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Türkiyede Askeri Uygulama

Türkiyede Askeri Uygulama
Kitap Adı
:
Türkiyede Askeri Uygulama
Barkod
:
9786054646517
Basım Tarihi
:
2013-11
Sayfa
:
492
Boyut
:
135-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
2004
Türkiyede Askeri Uygulama özeti
Ulus-devlet modelleri üzerinden tasarlanan dünya sisteminde, devlet odaklı örgütsel birim, bu sistemin yapıtaşı olarak etkinliğini sürdürmek noktasında zayıflamamakta, aksine güçlenmektedir. Dünya sistemi, mevcut özellikleri ile sürdükçe, bir devletin var olma sürecinin koşullarından bir tanesi olarak güçlü bir ordusunun var olması zorunluluğu, var olmaya devam edecektir. Türkiyedeki askeri uygulamanın rasyonel olmasını istemek, insan, emek, hammadde, para, zaman, enerji ve maddi olan ve maddi olmayan bütün kaynakların doğru, gerekli ve yerinde olma önceliğini karşılayan işlemlerle etkin, kaliteli ve verimli olarak kullanılmasını istemektir. Bu çalışmada, şu üç temel soruya cevap aranır: Birincisi, Bugün, Türkiyede, askerlik uygulaması nasıl işlemektedir?; ikincisi, Askerlik uygulamasının bağlandığı askeri uygulama nasıl bir yapıya sahiptir? ve üçüncüsü, Askeri uygulamanın toplum ve devlet örgütlenmesi, organizasyonu ve yönetimi içindeki yeri nedir? Türkiyenin geleceğini görebilmek, Ordunun bugününü anlamaktan geçer.
"Türkiyede Askeri Uygulama" kitabı
Türkiyede Askeri Uygulama isimli kitabının özetini ve Erkan Çav yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Türkiyede Askeri Uygulama kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Erkan Çav isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.