Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:39 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Türev Papirüsü 2 LHospital Kuralı Türevin Geometrik Anlamı Artan Azalan Fonksiyonlar

Türev Papirüsü 2  LHospital Kuralı Türevin Geometrik Anlamı Artan Azalan Fonksiyonlar
Kitap Adı
:
Türev Papirüsü 2 LHospital Kuralı Türevin Geometrik Anlamı Artan Azalan Fonksiyonlar
Barkod
:
9786055161408
Basım Tarihi
:
2013-5
Sayfa
:
240
Boyut
:
180-200
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
628
Türev Papirüsü 2 LHospital Kuralı Türevin Geometrik Anlamı Artan Azalan Fonksiyonlar özeti
Papirüsün kelime anlamı ile başlayalım isterseniz: Papirüs, Mısırda Nil kıyılarında yetişen, sürüngen, çıplak saplı, otsu bir bitkiye deniyor. Eski Mısırda bu bitkinin gövdesinden yaptıkları kâğıda da papirüs denmiş. Papirüs adını nasıl kullanmaya başladığıma gelince: Papirüsler esasen birebir çalışmalar için bilgisayarda hazırlamış olduğum ders notlarıydı. Defter tutmamak ve zamandan kazanmaktı amaç. Fotokopi veya bilgisayar çıktısı yerine papirüs demek daha hoş oluyordu. Derken zaman içinde bu tanım yerleşti. Papirüs Kullanım Rehberi Papirüsleri kullanırken özelikle bu notu eklemek istiyorum. Papirüslerden üç aşamalı olarak yararlanabilirsiniz: 1. Aşama: Çözümlü örnek hakkında bilginiz varsa, derhal bu çözümlü örneği atlayıp diğer formata geçebilirsiniz. 2. Aşama: Çözümlü örnek hakkında bilginiz yoksa bu çözümlü örneği çözüp, anlayıp cevaplı örneklere geçiniz. Cevaplı örneklerin ilk 2 veya 3 sorusu sizi tatmin etmişse kalan soruları atlayıp diğer çözümlü örneğe geçebilirsiniz. 3. Aşama: Cevaplı örneklerin ilk 2 veya 3 sorusu sizi tatmin etmemişse kalan soruların tamamını çözünüz. Papirüsler için şöyle bir tehlike ve eleştiri de mevcut: Ezbere yönlendiriyor. Doğru. Fakat bunu engellemek için aralarda tarama testlerine ve konunun sonunda karma testlere yer verdim. Ayrıca papirüsleri bitirdikten sonra lütfen piyasadaki diğer kaynaklara da bir göz atın. Dolayısıyla yukarıda belirtmiş olduğum ezber tehlikesinden de kurtulmuş olursunuz. Bir de teknik bir ayrıntı: Bazı sayfaların sonunda yarım sütun boşluklar göreceksiniz. Oralara yeni çözümlü örnek yazmak istemedim. Hem estetik olarak iyi durmuyordu hem de öğrenciye çözüm için daha geniş bir alan vermek istedim. Son olarak; papirüslerin düzeltmelerini büyük bir titizlikle yapan sevgili Serhat Bakırtaşa, fikirleriyle ve verdikleri moralle bu yayının hayata geçmesine büyük katkıları olan sevgili Mustafa Burak Gedik ve sevgili Hayri Pakdile, kapak tasarımını büyük bir gayret ve samimiyetle yapan sevgili Furkan Güven Taştana özellikle teşekkür ediyorum. -Gökmen Sezer-
"Türev Papirüsü 2 LHospital Kuralı Türevin Geometrik Anlamı Artan Azalan Fonksiyonlar" kitabı
Türev Papirüsü 2 LHospital Kuralı Türevin Geometrik Anlamı Artan Azalan Fonksiyonlar isimli kitabının özetini ve Gökmen Sezer yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Türev Papirüsü 2 LHospital Kuralı Türevin Geometrik Anlamı Artan Azalan Fonksiyonlar kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Gökmen Sezer isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.