Takip edin :
Güncelleme : 7.6.2020 06:06 - Pazar
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi

İstanbul Düştü  Bir Fethin Anatomisi
Kitap Adı
:
İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi
Barkod
:
9789756698747
Basım Tarihi
:
Sayfa
:
345
Boyut
:
135-210
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
665
İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi özeti
İstanbulun fethini Bizanslıların bakış açısından dinlediğinizde bambaşka bir bilinçle bakıyorsunuz tarihin bu dönüm noktasına. Fatih Sultan Mehmedi bir insan olarak görüyorsunuz: hırsı, azmi, dehası ve zaaflarıyla hedefine ulaşmış bir insan. İmparator Konstantin ve İstanbulun Bizanslı sakinleri de, "denize dökülmesi gereken düşman" olmaktan çıkıyorlar. Korkularının, fedakârlıklarının, değerlerinin ve kaderlerinin peşinden sürüklenen insanlar oluyorlar. 14. ve 15. yüzyıl Bizansını çok iyi bilen ve İstanbulun fethi sırasında yaşamış tarihçilerle vakanüvislerin eserlerinden her fırsatta alıntı yapan Schlumbergerin eserini, yazarın "aşırılıklarını yeri geldikçe işaret eden" Hamdi Varoğlunun, dönemin ruhunu yansıtan Türkçesiyle sunulmuştur.
"İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi" kitabı
İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi isimli kitabının özetini ve Gustave Schlumberger yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Gustave Schlumberger isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.