Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 02:39 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Türk Sosyoloji Tarihi 2 2. Meşrutiyetten Cumhuriyete

Türk Sosyoloji Tarihi 2  2. Meşrutiyetten Cumhuriyete
Kitap Adı
:
Türk Sosyoloji Tarihi 2 2. Meşrutiyetten Cumhuriyete
Barkod
:
9786055296162
Basım Tarihi
:
2012-1
Sayfa
:
260
Boyut
:
165-235
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
590
Türk Sosyoloji Tarihi 2 2. Meşrutiyetten Cumhuriyete özeti
Sosyolojinin Türkiyeye girmeden önceki ve giriş dönemindeki siyasal-sosyal koşulları değerlendiren Türk Sosyoloji Tarihi I: Önkoşullar adlı kitabın bir anlamda devamı, bir anlamda da ondan tamamen bağımsız olan Türk Sosyoloji Tarihi II: II. Meşrutiyetten Cumhuriyete başlıklı kitap, Türk sosyoloji tarihini, 20. yüzyılın ilk çeyreğinde ülkemizde etkili olan siyasal-sosyal atmosfer bağlamında ele almaktadır. Kaçmazoğlu, kitapta, söz konusu atmosferi, bu atmosferin ortaya çıkardırdığı Ziya Gökalp ve Prens Sabahattinin siyasal ve sosyolojik görüşlerini birlikte incelemektedir. Kitapta; II. Meşrutiyet döneminde ülkemizde ortaya çıkan diğer sosyoloji ekollerine ve bu ekollerin temsilcileri Ahmet Rıza, Abdullah Cevdet, Ahmet Şuayıpe de yer verilmektedir. Sosyologların görüşlerindeki değişimlerin, siyasal değişmelere paralel olarak yorumlanması kitabın özgün yanlarından birini oluşturmaktadır. Gözden geçirilmiş yeni baskısıyla Doğu Kitabevinde.
"Türk Sosyoloji Tarihi 2 2. Meşrutiyetten Cumhuriyete" kitabı
Türk Sosyoloji Tarihi 2 2. Meşrutiyetten Cumhuriyete isimli kitabının özetini ve H. Bayram Kaçmazoğlu yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Türk Sosyoloji Tarihi 2 2. Meşrutiyetten Cumhuriyete kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. H. Bayram Kaçmazoğlu isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.