Takip edin :
Güncelleme : 7.7.2020 05:21 - Salı
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Liderlikte Güncel Yaklaşımlar ve Uygulamada Kullanılabilecek Ölçekler

Liderlikte Güncel Yaklaşımlar ve Uygulamada Kullanılabilecek Ölçekler
Kitap Adı
:
Liderlikte Güncel Yaklaşımlar ve Uygulamada Kullanılabilecek Ölçekler
Barkod
:
9786055216177
Basım Tarihi
:
2012-12
Sayfa
:
464
Boyut
:
160-240
Kapak Türü
:
Ciltsiz
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Ankara
Toplam Okunma :
800
Liderlikte Güncel Yaklaşımlar ve Uygulamada Kullanılabilecek Ölçekler özeti
Yönetim ve liderliğe ilişkin tanım ve ilkeler her ne kadar zanaatkârların üretimi fabrikalara bırakmasıyla başlayan sanayi devriminde sistematik hâle getirilmiş olsa da bu iki kavramın insanoğlunun tarih sahnesinde yer aldığı günden itibaren varolduğu söylenebilir. Çünkü insanlar, bugüne kadar yaşantılarında karşılaştıkları tüm işleri tek başlarına gerçekleştirememişler ve bu gerçekleştiremedikleri işler için diğer bireylerin yardımına ihtiyaç duymuşlardır. Bu nedenle; insanlar arasında değişik amaçları gerçekleştirmek üzere yapılan bu iş birliği de yönetim veya liderlik kavramının temelini oluşturmuştur. Özellikle günümüzde küreselleşme, hızlı teknolojik gelişmeler, azalan kaynaklar, iş yaşamında çalışanların, eğitim seviyeleri ile yeteneklerinin artması gibi nedenler; organizasyonlarda yöneticinin ötesinde lider beklentisini ortaya çıkarmıştır. Araştırmacılar son dönemde bu beklentiyi gidermek için farklı liderlik tarzları önermişlerdir. İşte bu kitabın temel amacı dünyada liderlik alanında farklı araştırmacılar tarafından önerilen yeni yaklaşımları okuyucuya aktarmak ve bu yaklaşımların ölçülmesi için önerilen bazı ölçekleri okuyucuların kullanımına sunmaktır. İçerik - Kültür, Kültürel Değerler ve Liderlik - Lider Üye Etkileşimi - Liderin Ortaya Çıkışında Bireysel Farklılıklar - Yeni Dünya ve Liderlik Paradigması - Metaforik Liderlik - Örtük Liderlik Kuramı - Kültürlerarası Liderlik - Otantik Liderli - Algısal Liderlik - Hizmetkâr Liderlik - Paternalist Liderlik - Öz Liderlik (Kendinin Liderliği) - Yönetsel ve Dönüştürücü Liderlik - Girişimci Liderlik - Stratejik Liderlik - Liderlik Araştırmalarında Sosyal Ağ Analizinin Kullanımı - Bütünleştirici Liderlik
"Harun Şeşen" diğer kitapları
"Liderlikte Güncel Yaklaşımlar ve Uygulamada Kullanılabilecek Ölçekler" kitabı
Liderlikte Güncel Yaklaşımlar ve Uygulamada Kullanılabilecek Ölçekler isimli kitabının özetini ve Harun Şeşen yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Liderlikte Güncel Yaklaşımlar ve Uygulamada Kullanılabilecek Ölçekler kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Harun Şeşen isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.