Takip edin :
Güncelleme : 5.6.2020 17:45 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Günümüzde Alevilik Bektaşilik Oluşumu, Dünü, Bugünü

Günümüzde Alevilik Bektaşilik  Oluşumu, Dünü, Bugünü
Kitap Adı
:
Günümüzde Alevilik Bektaşilik Oluşumu, Dünü, Bugünü
Barkod
:
9786051272184
Basım Tarihi
:
2011-4
Sayfa
:
234
Boyut
:
145-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
652
Günümüzde Alevilik Bektaşilik Oluşumu, Dünü, Bugünü özeti
Bu eserin hazırlanmasında birkaç ana sebep etken olmuştur diyebiliriz. Bunlardan ilki Alevilik-Bektaşilik hakkında bilgi veren birçok kaynak olmasına karşın, anlatımlarının çok geniş olmaları ve bugünkü koşullarda okuyucunun kısa ve öz bilgi istemesi. İkincisi bundan önce hazırlanmış olan çoğu eserin bugünün Türkçesiyle okunup anlaşılmasının zor olması. Üçüncüsü, günümüzde yapılan evlilikler, arkadaşlıklar, ortaklıklar gibi sosyal ilişkilerden doğan yakınlaşma dolayısıyla, karşı taraf tanınmak istendiğinde kişinin, özet kaynak bulamaması. Nihayet dördüncüsü Anadolunun çeşitli yörelerindeki Alevi-Bektaşilerin farklı düşünceler ortaya koymalarının nedenine inmek olarak ifade edilebilir. Elinizde tuttuğunuz bu eser bir yandan çıkışı marjinal İslam olan, fakat yaşanan olaylar, kutuplaşmalar ve tarihte çekilen acılarla evrim geçiren Aleviliği irdelerken, bir yandan da Anadoludaki Alevi-Bektaşiliğin; Şiilik ve Caferilikten ayrı, bağımsız bir şekilde gelişip Cumhuriyetin kabulü ile tamamen farklılaşarak bugünkü heteredoks yapıya nasıl geldiğini anlatan, özgün bir çalışmadır.
"Haydar Çakıroğlu" diğer kitapları
"Günümüzde Alevilik Bektaşilik Oluşumu, Dünü, Bugünü" kitabı
Günümüzde Alevilik Bektaşilik Oluşumu, Dünü, Bugünü isimli kitabının özetini ve Haydar Çakıroğlu yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Günümüzde Alevilik Bektaşilik Oluşumu, Dünü, Bugünü kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Haydar Çakıroğlu isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.