Takip edin :
Güncelleme : 7.7.2020 06:37 - Salı
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Teist Varoluşçularda İman-Ahlak İlişkisi

Teist Varoluşçularda İman-Ahlak İlişkisi
Kitap Adı
:
Teist Varoluşçularda İman-Ahlak İlişkisi
Barkod
:
9786055378417
Basım Tarihi
:
2012-10
Sayfa
:
256
Boyut
:
13-21
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
591
Teist Varoluşçularda İman-Ahlak İlişkisi özeti
Dinin en temel unsuru olan iman kavramının, bireyin hayatı ve davranışları üzerindeki etkileri, insanlık tarihi boyunca hakkında pek çok yorumun yapıldığı bir konudur. Bu bağlamda insanın ahlâkî olarak nitelendirilen fiilleri, onun inançları bağlamında ele alınmış ve birbirinden farklı değerlendirmeler ortaya konulmuştur. Bu durum genel anlamda insanın anlam arayışının en somut yansımasıdır. Bu kitap, özelde Batı dünyası genelde ise bütün insanlığı kuşatan, maddi unsurların öncelenmesini hedefl eyen salt akılcı ve bilimci anlayışın eleştirisini yapan ve metafizik boyutun ihmalinin doğurduğu ve doğuracağı sorunları ifade etmeye çalışan önemli felsefî akımlardan biri olan varoluşçuluğun teist kanadının önde gelen düşünürlerinden Søren Kierkegaard, Karl Jaspers ve Gabriel Marcelin imanahlâk ilişkisine yönelik görüşlerini ele almaktadır. Eserde, varoluşçuluğun tarihî arka planı ve bu düşünürlerin görüşleri ayrı ayrı ele alınarak incelenmiş ve genel bir karşılaştırma yapılmıştır.
"Hüsnü Aydeniz" diğer kitapları
"Teist Varoluşçularda İman-Ahlak İlişkisi" kitabı
Teist Varoluşçularda İman-Ahlak İlişkisi isimli kitabının özetini ve Hüsnü Aydeniz yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Teist Varoluşçularda İman-Ahlak İlişkisi kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Hüsnü Aydeniz isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.