Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 03:00 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Gat - 2 / Gülhana Afazi Testi - 2

Gat - 2 / Gülhana Afazi Testi - 2
Kitap Adı
:
Gat - 2 / Gülhana Afazi Testi - 2
Barkod
:
9786055437299
Basım Tarihi
:
2011-12
Sayfa
:
48
Boyut
:
290-210
Kapak Türü
:
Ciltsiz
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Ankara
Toplam Okunma :
786
Gat - 2 / Gülhana Afazi Testi - 2 özeti
GATın en önemli özelliği Türkiyenin ilk afazi değerlendirme testi olması ve bu testi hazırlayan kişinin bir nörolog olmasıdır. Şu andan itibaren GAT-2, hastanelerin Nöroloji ve/veya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) bölümlerinde yatmakta olan afazili hastaların dil değerlendirmelerinde kullanılmak üzere sizlere sunulmuştur. İçerik Gülhane Afazi Testi (GAT), ülkemizde afazi konusu yeni yeni tanınırken ve afazik hastalar o zamanlar elde mevcut olan bir iki yabancı testin çevirileri yoluyla test edilirken, 1980li yılların başlarında gündeme geldi. O günlerden bu yana ülkemizde afazi konusu çok yönlü olarak büyük aşamalar kaydetmiştir. Eskiden afazi üzerine yazılmış hiçbir Türkçe kitap yokken bu gün afaziyi farklı yönleriyle irdeleyen birçok kitap vardır. Eskiden afazik hastalar nadir görülen hastalar olarak kabul edilirken günümüzde afazik hastaların görülmediği ve yatmadığı poliklinik ve klinik yok gibidir. Eskiden afazi konusu beyinde sadece 2-3 bölgeyle ilişkilendirilirken, bu gün beyindeki dil şebekesinden söz ediyoruz. Eskiden afazik hastalar tıbbi tedaviler dışında kendi kaderlerine terk edilirlerken artık afazi rehabilitasyonuyla ilgili uzmanlarımız ve bu uzmanların düzenlediği kongrelerimiz var.
"Gat - 2 / Gülhana Afazi Testi - 2" kitabı
Gat - 2 / Gülhana Afazi Testi - 2 isimli kitabının özetini ve İlknur Maviş yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Gat - 2 / Gülhana Afazi Testi - 2 kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. İlknur Maviş isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.