Takip edin :
Güncelleme : 3.8.2020 15:20 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Ekrem Doğanay Hayatı ve Eserleri

Ekrem Doğanay  Hayatı ve Eserleri
Kitap Adı
:
Ekrem Doğanay Hayatı ve Eserleri
Barkod
:
9786056185212
Basım Tarihi
:
2011-3
Sayfa
:
300
Boyut
:
136-211
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
734
Ekrem Doğanay Hayatı ve Eserleri özeti
Yaşadığı dönemde Allaha davet sancağını yükseltenlerden biri olan ilim ve hizmet adamı Ekrem Doğanay Hoca Efendi, tam anlamıyla bir yıldızdı. Anadoluda doğmuş ve Kuranın hurufatından böle söz edilmesi zor bir zaman diliminde yaşamıştı. Fakirlik ve siyasi zulmün, müminleri sindirdiği bir zaman diliminde, bir memurluğa, basit bir geçim kaynağına koca koca şahsiyetlerin geçmişlerini feda ettiği günlerin dik duran, dik duracak nesiller yetiştiren istisna adamlarındandı. İnsan ve ilim adamı olarak bizimle beraber toprağın üzerinde hayat sürdüğü süre içinde, üzerinde izlediklerimiz, gözümüzün önüne serdiği çalışmaları, kulağımıza ilişen sözleri, önüne oturduğumuzda bize verdiği mesajı, onun hakkında tahlil yapma imkânı doğurmaktadır bize. Bu çalışma, Hoca Efendinin azminden ibret almak, çalışmalarını ve hatırasını yad etmek üzere hazırlanmıştır.
"Ekrem Doğanay Hayatı ve Eserleri" kitabı
Ekrem Doğanay Hayatı ve Eserleri isimli kitabının özetini ve İsmail Doğanay yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Ekrem Doğanay Hayatı ve Eserleri kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. İsmail Doğanay isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.