Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:40 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Matematiksel İstatistik Problemler ve Çözümleri

Matematiksel İstatistik  Problemler ve Çözümleri
Kitap Adı
:
Matematiksel İstatistik Problemler ve Çözümleri
Barkod
:
9789750222733
Basım Tarihi
:
2013-3
Sayfa
:
454
Boyut
:
160-240
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Ankara
Toplam Okunma :
699
Matematiksel İstatistik Problemler ve Çözümleri özeti
Kitap; Prof. Dr. İsmail ERDEMin uzun meslek yaşamı içinde North Carolina Central University, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Başkent Üniversitesinde "Matematiksel İstatistik" konusunda verdiği derslerinin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinin sağladığı birikimlerle yazılmıştır. Yazar, kitabı lisans seviyesinde, genelde iki dönemde, okutulan "Matematiksel istatistik" derslerinin içeriğine uygun olarak hazırlamıştır. Bu kitapta: konular basit ve yalın bir dille anlatılmıştır. Dört yüz yirmiden(420) fazla çözümlü örnek probleme yer verilerek de konuların okuyucu tarafından daha kolay anlaşılması ve anlaşılan konuların pekiştirilmesi hedeflenmiştir. Kitapta Bulunan Konu Başlıkları -Olasılık -Rastsal Değişken -Olasılık Yoğunluk ve Olasılık Dağılım Fonksiyonları -Rastsal Değişkenlerin Fonksiyonlarının Olasılık Yoğunluk Fonksiyonları -Moment Çıkaran Fonksiyon ve Momentler -Kovaryans ve Korelasyon Katsayısı -Özel Dağılımlar -Sıralı İstatistikler -Parametre Tahmini (Nokta ve Aralık Tahmini) -Tahmin Ediciler ve Özellikleri -Hipotez Testleri
"Matematiksel İstatistik Problemler ve Çözümleri" kitabı
Matematiksel İstatistik Problemler ve Çözümleri isimli kitabının özetini ve İsmail Erdem yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Matematiksel İstatistik Problemler ve Çözümleri kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. İsmail Erdem isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.