Takip edin :
Güncelleme : 23.9.2020 09:12 - Çarşamba
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Avrupada Aile

Avrupada Aile
Kitap Adı
:
Avrupada Aile
Barkod
:
9799750402370
Basım Tarihi
:
2004-12
Sayfa
:
240
Boyut
:
150-230
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
877
Avrupada Aile özeti
Jack Goody, bu kitabında, Antik çağdan günümüze, Avrupa?da ailenin; aile üzerindeki sosyal, politik ve ekonomik etkilerin; Hıristiyanlığın, feodalizmin, Rönesans ve Reform hareketlerinin ve en önemlisi de Endüstri Devrimi?nin gelişiyle birlikte aile yapılarının geçirdiği değişimlerin tarihini anlatıyor. Goody, Avrupa coğrafyasının farklı bölgelerinde ve uluslarında, farklı bölgelerinde ve uluslarında, farklı dönemlerde ortaya çıkan aile yapılarını hem kendi içlerinde hem de Asya ve Afrika?daki aile yapılarıyla karşılaştırarak günümüz Avrupa ailesinin ve dolayısıyla çağdaş Avrupa toplumunun ayırt edici özelliklerini analiz ediyor. Ayrıca, çağdaş aile yaşamının teorisi ve pratiği üzerine odaklanan bölümlerde, Goody geleneksel aile yapılarının parçalandığı iddialarını irdeliyor ve çağdaş Avrupa toplumundaki değişimlerin anlamı, içeriği ve yönü üzerine sıra dışı olduğu kadar kışkırtıcı da açılımlar getiriyor.
"Avrupada Aile" kitabı
Avrupada Aile isimli kitabının özetini ve Jack Goody yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Avrupada Aile kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Jack Goody isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.