Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:40 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Che Guevera

Che Guevera
Kitap Adı
:
Che Guevera
Barkod
:
9789755107790
Basım Tarihi
:
Sayfa
:
0
Boyut
:
125-195
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
685
Che Guevera özeti
Usta bir gazeteci olan Jean Cormier, yardımcılarının da katkılarıyla, Latin Amerikada tam yedi yıl boyunca Che Guevaranın izini sürerek bu kitabı hazırladı. En büyük yardımı da Che Guevaranın kızı Hilda Guevaradan gördü. Che yılı ilan edilen 1997de yayınladığımız bu kitap, bir solukta okunabilecek bir yaşamöyküsü. Halkların yoksulluğunu, acılarını gidermek adına yola çıkan, Küba Devriminin büyük öncüsü Che Guevaranın bağımsızlık ve sosyalizm adına gerilla savaşlarını başlatan, gerillanın simgesi haline gelen bu genç ve yakışıklı komutanının akıl almaz serüvenini şaşkınlık ve hayranlıkla izleyeceksiniz. "Gerçekçi olalım, olanaksız olanı isteyelim," diyen Che Guevara Kübadan sonra önce Kongoda, daha sonra Bolivyada olanaksızı gerçekleştirmek isterken 1967 de genç yaşında öldürüldü. Bir köylü kadın onu şöyle tanımlamıştı: "Bir insandan öte, bir yarıtanrıdır o." (Arka Kapak)
"Jean Cormıer" diğer kitapları
"Che Guevera" kitabı
Che Guevera isimli kitabının özetini ve Jean Cormıer yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Che Guevera kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Jean Cormıer isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.