Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:40 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Türkiye Uygarlıklar Rehberi 2 Marmara Etrafında - Karadeniz Kıyısı

Türkiye Uygarlıklar Rehberi 2  Marmara Etrafında - Karadeniz Kıyısı
Kitap Adı
:
Türkiye Uygarlıklar Rehberi 2 Marmara Etrafında - Karadeniz Kıyısı
Barkod
:
9789750804816
Basım Tarihi
:
2008-5
Sayfa
:
179
Boyut
:
165-240
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
1. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
632
Türkiye Uygarlıklar Rehberi 2 Marmara Etrafında - Karadeniz Kıyısı özeti
Türkiye Uygarlıklar Rehberi, tarihin şafağından beri burada birbiri ardına serpilmiş olan kültürlerin tarihsel anıtlarına, arkeolojisine ve mimarisine dair bir rehberdir. Uygarlıkların tarih içinde yer değiştirdikleri bir coğrafya üzerindeki yolculuğa eşlik eden bu beş ciltlik yapıt, üst üste kurulmuş şehirlerin ve kültürlerin akıbetlerinin birbirlerine nasıl sirayet ettiğini, farkl uygarlıkların geride bıraktıkları yapılarla nasıl bir kültür hazinesini bizler devrettiğini yerinde görmeye niyetlenen gezmenlerin elkitabı olacak. Homerosun destanlarıda anlattığı topraklardan ve Osmanlının iki başkentinden geçirip Marmara Denizinin etrafında dolaştırarak başlıyor Türkiye Uygarlıklar Rehberinin ikinci cildi; sonra, mitik bir yolculuğun izini takip ederek "altın post"u ararken, antik çağda "konuksever deniz" adlı verilen Karadenizin kıyılarında gezmenlere eşlik ediyor.
"Türkiye Uygarlıklar Rehberi 2 Marmara Etrafında - Karadeniz Kıyısı" kitabı
Türkiye Uygarlıklar Rehberi 2 Marmara Etrafında - Karadeniz Kıyısı isimli kitabının özetini ve John Freely yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Türkiye Uygarlıklar Rehberi 2 Marmara Etrafında - Karadeniz Kıyısı kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. John Freely isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.