Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:42 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Türkiye Uygarlıklar Rehberi 3 Ege Kıyıları

Türkiye Uygarlıklar Rehberi 3  Ege Kıyıları
Kitap Adı
:
Türkiye Uygarlıklar Rehberi 3 Ege Kıyıları
Barkod
:
9789750804823
Basım Tarihi
:
2008-5
Sayfa
:
233
Boyut
:
165-240
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
1. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
590
Türkiye Uygarlıklar Rehberi 3 Ege Kıyıları özeti
Türkiye Uygarlıklar Rehberi, tarihin şafağından beri burada birbiri ardına serpilmiş olan kültürlerin tarihsel anıtlarına, arkeolojisine ve mimarisine dair bir rehberdir. Uygarlıkların tarih içinde yer değiştirdikleri bir coğrafya üzerindeki yolculuğa eşlik eden bu beş ciltlik yapıt, üst üste kurulmuş şehirlerin ve kültürlerin akıbetlerinin birbirlerine nasıl sirayet ettiğini, farkl uygarlıkların geride bıraktıkları yapılarla nasıl bir kültür hazinesini bizler devrettiğini yerinde görmeye niyetlenen gezmenlerin elkitabı olacak. Ulu dağların eteklerindeki antik tapınaklardan Osmanlının camilerine, bir kıyı şeridi boyunca kurulmuş olan uygarlıkların miraslarına rehberlik etmeye devam ediyor, Türkiye Uygarlıklar Rehberinin üçüncü cildi. Antik uygarlıkların beşiği olmuş bir denizin, bugünün Ege Denizinin tuzlu kokusunu uğranılor her antik kentte duyumsamak mümkün.
"Türkiye Uygarlıklar Rehberi 3 Ege Kıyıları" kitabı
Türkiye Uygarlıklar Rehberi 3 Ege Kıyıları isimli kitabının özetini ve John Freely yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Türkiye Uygarlıklar Rehberi 3 Ege Kıyıları kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. John Freely isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.