Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:41 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Türkiye Uygarlıklar Rehberi 5 Anadolu

Türkiye Uygarlıklar Rehberi 5  Anadolu
Kitap Adı
:
Türkiye Uygarlıklar Rehberi 5 Anadolu
Barkod
:
9789750804847
Basım Tarihi
:
2008-5
Sayfa
:
305
Boyut
:
165-240
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
1. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
578
Türkiye Uygarlıklar Rehberi 5 Anadolu özeti
Türkiye Uygarlıklar Rehberi, tarihin şafağından beri burada birbiri ardına serpilmiş olan kültürlerin tarihsel anıtlarına, arkeolojisine ve mimarisine dair bir rehberdir. Uygarlıkların tarih içinde yer değiştirdikleri bir coğrafya üzerindeki yolculuğa eşlik eden bu beş ciltlik yapıt, üst üste kurulmuş şehirlerin ve kültürlerin akıbetlerinin birbirlerine nasıl sirayet ettiğini, farkl uygarlıkların geride bıraktıkları yapılarla nasıl bir kültür hazinesini bizler devrettiğini yerinde görmeye niyetlenen gezmenlerin elkitabı olacak. Büyük bir yolculuğa çağırıyor Türkiye Uygarlıklar Rehberinin Anadoluyu kapsayan beşinci ve son cildi. Uygarlıkların köprüsü olmuş bir yarımadanın gizlediği izleri, en uç köşelere giderek ortaya döküyor. Antik Yunan ve Roma kentlerinin harabelerinden Ihlara Vadisinin yeraltı şehirlerine, Selçuklu ve Osmanlı ulu camilerinden dağların eteklerinde yer alan bozkırlardaki ıssız kiliselere giderken, kültür yolcusunun Anadolu gezisinde elinden düşürmemesi gereken bir kitap.
"Türkiye Uygarlıklar Rehberi 5 Anadolu" kitabı
Türkiye Uygarlıklar Rehberi 5 Anadolu isimli kitabının özetini ve John Freely yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Türkiye Uygarlıklar Rehberi 5 Anadolu kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. John Freely isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.