Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 02:20 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Ruhun Yeni Hastalıkları

Ruhun Yeni Hastalıkları
Kitap Adı
:
Ruhun Yeni Hastalıkları
Barkod
:
9789755395043
Basım Tarihi
:
2007-1
Sayfa
:
253
Boyut
:
140-200
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
907
Ruhun Yeni Hastalıkları özeti
Özne için temsilleri ve anlamsal değerlerini kaydeden ruh, yani psişik aygıt bozulmuştur, çalışmamaktadır. Çağımız da tıpkı ruhunu yitirmekte olduğunu bilmeyen insan gibi, kendi bilincinde olmayan bir medetsizlik çağıdır. Çağımızın hastalığı, psişik temel imkânsızlıkları ve yetersizlikleridir. Psişik uzamı ölüme sürükleyebilecek hastalıklardır bunlar. Gösteri toplumunun aktörü ya da tüketicisi, imgesel yoksunluk hastalığına yakalanmıştır. Julia Kristevaya göre modern insan analistten psişik aygıtını tamir etmesini beklemektedir. Kristeva bu sorunsalın izini, Jeanne Guyon gibi bir XVII. yüzyıl gizemcisinde; Germaine de Staël gibi daha XVIII. yüzyılda entellektüel figür olarak yerini alan bir kadının şöhret ve yas tutkusunda; çağımızın isteriği dediği Sabine Spielreinın temsile başkaldıran bedensel hafıza olmasında; depresyonun dilini kadınlık konumuyla birleştiren Helene Deutschenin açık yapısında sürer. Ama temsil, aşk ve özdeşleşme konusundaki sorgulamaları bu tanılarını derinleştirir. Bu derinleşmenin uğraklığında Hristiyanlık-Musevilik ile Joyce, aşk, edebiyat, kutsallık ve özdeşleşme üzerine çözümlemeler yer alır.
"Ruhun Yeni Hastalıkları" kitabı
Ruhun Yeni Hastalıkları isimli kitabının özetini ve Julia Kristeva yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Ruhun Yeni Hastalıkları kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Julia Kristeva isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.