Takip edin :
Güncelleme : 5.6.2020 17:58 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Balkanlarda Hacıbektaş Veli ve Öğrencilerine Ait İzler (Bulgaristan-Makedonya-Arnavutluk)

Balkanlarda Hacıbektaş Veli ve Öğrencilerine Ait İzler  (Bulgaristan-Makedonya-Arnavutluk)
Kitap Adı
:
Balkanlarda Hacıbektaş Veli ve Öğrencilerine Ait İzler (Bulgaristan-Makedonya-Arnavutluk)
Barkod
:
9789755071831
Basım Tarihi
:
2009
Sayfa
:
76
Boyut
:
225-225
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
710
Balkanlarda Hacıbektaş Veli ve Öğrencilerine Ait İzler (Bulgaristan-Makedonya-Arnavutluk) özeti
Osmanlının Balkanlarda yerleşmesinde ve genişlemesinde,Horasan Erenleri önemli rol oynar. Hemen tamamına yakın kısmının Hacı Bektaş Velinin öğrencilerinin oluşturduğu bu erenlerin hoşgörülü yaklaşımları,Balkan topraklarında yaşayan Hıristiyan halkla iyi ilişkiler kurulmasına ortam hazırlar.İslamiyet ile Hacı Bektaş Veli öğretisi aracılığıyla tanışan Hıristiyan topluluklarının önemli bir kısmı,zaman içerisinde kendiliğinden din değiştirerek İslamiyeti kabul ederler.Bugün,Balkanlarda halen varlığını devam ettiren,Bulgar,Arnavut, Boşnak kökenli Bektaşi topluluklar bu değişimin bir göstergesidir.
"Balkanlarda Hacıbektaş Veli ve Öğrencilerine Ait İzler (Bulgaristan-Makedonya-Arnavutluk)" kitabı
Balkanlarda Hacıbektaş Veli ve Öğrencilerine Ait İzler (Bulgaristan-Makedonya-Arnavutluk) isimli kitabının özetini ve Kolektif yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Balkanlarda Hacıbektaş Veli ve Öğrencilerine Ait İzler (Bulgaristan-Makedonya-Arnavutluk) kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Kolektif isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.