Takip edin :
Güncelleme : 7.7.2020 05:00 - Salı
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Diyarbakır Tebliğleri Diyarbakır ve Çevresi Toplumsal ve Ekonomik Tarihi Konferansı

Diyarbakır Tebliğleri  Diyarbakır ve Çevresi Toplumsal ve Ekonomik Tarihi Konferansı
Kitap Adı
:
Diyarbakır Tebliğleri Diyarbakır ve Çevresi Toplumsal ve Ekonomik Tarihi Konferansı
Barkod
:
9786058657038
Basım Tarihi
:
2013-6
Sayfa
:
448
Boyut
:
150-240
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
689
Diyarbakır Tebliğleri Diyarbakır ve Çevresi Toplumsal ve Ekonomik Tarihi Konferansı özeti
Hafıza bu topraklara geri geliyor. Çok gerilerden, ulusun inşası döneminden geliyor. nereden bakarsak yüzyılı aşkın bir zaman dilimi bu. Bu ulusun inşası sürecinde bu topraklarda yaşayanlara devlet tarafından reva görülenler, yaşayanların birbirlerine reva gördükleri, çekilen acılar, yaşanan toplu şiddet, unutulmaya ve esas unutturulmaya çalışılan her kötü hatıra illa ki geri geliyor. ama geri gelen sadece kötü hafıza değil, bu toprakların barındırdığı farklılıklar, uluslaşma sonucunda yok edilen veya yok sayılan zenginlik de geri geliyor. bu memleket on yıllardır her gün yeni ama aslında yeni olmayan bir dolu bilgiye, varlığa, yokluğa tanık oluyor. Cengiz Aktar, Açılış tebliğinden . Kitapta makalesi yer alan isimler şöyle: Rakel Dink, Ali Bayramoğlu, M. Diyaeddin Gezer, Necdet İpekyüz, Cengiz Aktar, Baskın Oran, Barbara J. Merguerian, Raymond Kévorkian, George Aghjayan, Özge Ertem, Seda Altuğ, Nilay Özok Gündoğan, Vahé Tachjian, Uğur Bahadır Bayraktar, Selçuk Akşin Somel, Suavi Aydın, Janet Klein, B. Trigona-Harany, Mehemed Malmîsanij, Cafer Sarıkaya, Jelle Verheij, David Gaunt, Zeliha Etöz, Hans Lukas-Kieser, Ayhan Aktar, Abdülhamit Kırmızı, Mekki Uludağ, Cuma Çiçek, Jessie Hanna Clark, Saadet Altay, Sait Çetinoğlu, Mehmet Polatel ve Şeyhmus Diken
"Diyarbakır Tebliğleri Diyarbakır ve Çevresi Toplumsal ve Ekonomik Tarihi Konferansı" kitabı
Diyarbakır Tebliğleri Diyarbakır ve Çevresi Toplumsal ve Ekonomik Tarihi Konferansı isimli kitabının özetini ve Kolektif yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Diyarbakır Tebliğleri Diyarbakır ve Çevresi Toplumsal ve Ekonomik Tarihi Konferansı kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Kolektif isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.