Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 03:35 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Kültür Mafyası Sayı:10 Biz Kazandık

Kültür Mafyası Sayı:10  Biz Kazandık
Kitap Adı
:
Kültür Mafyası Sayı:10 Biz Kazandık
Barkod
:
9772147383902
Basım Tarihi
:
2013-7
Sayfa
:
0
Boyut
:
210-290
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
676
Kültür Mafyası Sayı:10 Biz Kazandık özeti
Kültür Mafyası Sayfalarını Çapulculara Açtı Aylık bağımsız kültür sanat dergisi Kültür Mafyası, Direniş Özel Sayısı ile raflardaki yerini aldı. Gezi Parkı Direnişi ile ilgili deneyimlerini aktarmak isteyenlere sayfalarını açacağını duyuran derginin yeni sayısı arşivlik Aylık kültür sanat dergisi Kültür Mafyası 10uncu sayısında sayfalarını çapulculara açtı. Direniş süresince gerek gerçekleri gizleyerek, gerek çarpıtarak, gerekse de yalan söyleyerek halkın haber alma özgürlüğünü yok sayan ana akım medyaya inat, gerçekleri siz yazın, biz yayınlayalım diyerek çapulcuların deneyimlerini sayfalara taşıyacağını duyuran derginin yeni sayısında, gerçek tanıkların Gezi Parkı Direnişi ile deneyimleri ve değerlendirmeleri yer alıyor. Dergide öte yandan Gezi Soruşturması başlığı altında siyasete elini bulaştırmaktan korkmayan Aylin Aslım, Tülin Özen, Zaytung, Mehmet Erdem, Cengiz Bozkurt, İnan Temelkuran, Seren Yüce, Sermet Yeşil ve Pınar ÖğünçünDirenişe dair görüşleri bulunurken; Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Sibel Yardımcı ile gerçekleştirilen röportajda Gezi Parkı Direnişi eleştirel sosyoloji perspektifinden değerlendiriliyor. Derginin sayfalarında Direnişin güncel sanat üzerindeki etkileri de mercek altına yatırılıyor.
"Kültür Mafyası Sayı:10 Biz Kazandık" kitabı
Kültür Mafyası Sayı:10 Biz Kazandık isimli kitabının özetini ve Kolektif yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Kültür Mafyası Sayı:10 Biz Kazandık kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Kolektif isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.