Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:39 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Sudoku / The Guardian (Cep Boy)

Sudoku / The Guardian (Cep Boy)
Kitap Adı
:
Sudoku / The Guardian (Cep Boy)
Barkod
:
9789752543010
Basım Tarihi
:
2009
Sayfa
:
304
Boyut
:
105-175
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
690
Sudoku / The Guardian (Cep Boy) özeti
Kitaptaki 100 orijinal bulmaca Sudokunun Japon ustaları tarafından yaratıldı. Daha önce hiç yayınlanmamış bu akıl zorlayıcı bulmacalar kolaydan zora doğru yerleştirildi. ıngilterenin en saygın gazetelerinden The Guardianın yayınladığı Sudoku bulmacalarının oldukça iyi bir derlemesinden oluşan kitap, aynı gazetedeki köşe yazılarıyla tanınan Tim Dowlingin giriş yazısıyla sunuluyor. Tim Dowling Sudokunun hayatını nasıl ele geçirdiğini esprili bir dille anlatıyor, kişisel deneyimlerinden yola çıkarak bulmacayı daha rahat çözmek için ipuçları veriyor: -Yöntemli bir şekilde başlayın. Önce bütün birleri, sonra ikileri, sonra üçleri, sonra dörtleri kontrol edin. Aradığınız sayıyı yerleştirebileceğiniz tek bir karesi olan kutuyu bulana kadar, kaleminizi sıra ve sütunların üzerini kapatmak için kullanın. Gerekirse iki hatta üç kalem kullanın. -Tükenmez kalem kullanın. Kurşunkalem kullanırsanız yazdığınız şeyi silebilirsiniz, ama bu, sandığınızın aksine, işinizi kolaylaştırmayabilir. Doğru olduğundan emin olmadığınız sürece sayıyı kareye yerleştirmeyin; zaten mürekkep gereğinden fazla kibirli davranmanızı engelleyecektir. Kurşun kalem kullanırsanız, yazdığınız küçücük notların yanlışlıkla ve siz farkında olmadan silinmesi tehlikesi doğar. -Önce bulmacayı çözdünüz sanıp sonra birkaç sayının yanlış olduğunu anlayınca moralinizi bozmayın. Bulmacalar tam da bunun için yapılır. Tekrar önce birleri, sonra ikileri, üçleri vs kontrol etmeye başlayın. Bir sonraki adımda yapacağınız işin ne olduğunu bulmanız çok uzun sürmez, biraz sabırlı olun yeter.
"Sudoku / The Guardian (Cep Boy)" kitabı
Sudoku / The Guardian (Cep Boy) isimli kitabının özetini ve Kolektif yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Sudoku / The Guardian (Cep Boy) kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Kolektif isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.