Takip edin :
Güncelleme : 7.6.2020 05:02 - Pazar
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Okul Öncesi Beştaş Eğitim Seti Ölçüler

Okul Öncesi Beştaş Eğitim Seti Ölçüler
Kitap Adı
:
Okul Öncesi Beştaş Eğitim Seti Ölçüler
Barkod
:
9786055957988
Basım Tarihi
:
2009-12
Sayfa
:
40
Boyut
:
215-295
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
796
Okul Öncesi Beştaş Eğitim Seti Ölçüler özeti
Değerli Eğitimciler, Anne ve Babalar, Final Erken Çocukluk Kitaplığı Okul Öncesi Beştaş Eğitim Seti Ölçüler eğitim aracımızın amacı, çocuklarımızın matematiğin bir parçası olan ve tüm yaşamı boyunca karşısına çıkacak ölçü kavramlarıyla tanıştırmak, karşılaştırma ve sıralama gibi bilişsel etkinliklerin kullanıldığı ölçüm becerilerini olumlu kazanımlarla destekleyerek onları ilköğretime ve yaşama hazırlamaktır. Çocuklarımız küçük yaşlardan itibaren ağırlık, uzunluk, hacim, sıcaklık gibi ölçüm kavramlarıyla iç içedir. Beştaş Eğitim Seti Ölçüler eğitim aracımızda, çocuklarımızın duyuları aracılığıyla tanıştıkları bu kavramları isimlendirme ve ölçüm yapma becerilerini geliştirmeye yönelik etkinliklere yer verilmiştir. Beştaş Eğitim Seti Ölçüler eğitim aracımız; matematiğin bir parçası olan uzunluk, ağırlık, hacim, zaman, sıcaklık ölçme ve para kavramlarını çocuklarımıza tanıtma amaçlı etkinlikleri kapsamaktadır. Ölçüm etkinlikleri uzunluk ölçme ile başlar; en uzun-en kısa-aynı uzunlukta, yüksek-alçak, metre, cetvel, mezura gibi standart uzunluk ölçüsü aletleri, adım, karış, ayak, parmak ve çeşitli nesneleri içeren standart olmayan uzunluk araçları ve tahmin yürüterek göz kararıyla ölçme etkinlikleri bu kapsamdadır. Ardından ağırlık ölçme becerilerinin gelişimine yönelik kavram ve araçların tanıtılmasına ve çeşitli ağırlık ölçme etkinliklerine yer verilmiştir. Bu kapsamda, ağır-hafif kavramı, standart ağırlık ölçüsü aletleri, farklı tartma biçimleri ile ilgili etkinlikler hazırlanmıştır. Zaman ölçme kapsamında; önce-şimdi-sonra, sabah-öğle-akşam kavramları tanıtılmış; tam saatleri öğrenme ve yıl-mevsim-ay-gün kavramlarına yönelik etkinlikler oluşturulmuştur. Hacim ölçme, sıcaklık ölçme, para kavramını ölçerek kullanma ve basit grafik oluşturma etkinlikleriyle eğitim aracımız çocuğumuzun ölçülerle ilgili gündelik hayata dair kavramları öğrenmeleri amacıyla zenginleştirilmiştir. Beştaş Eğitim Seti Ölçüler eğitim aracımızın, hem çocuklarımıza, hem de sizlere yararlı olması dileklerimizle
"Okul Öncesi Beştaş Eğitim Seti Ölçüler" kitabı
Okul Öncesi Beştaş Eğitim Seti Ölçüler isimli kitabının özetini ve Komisyon yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Okul Öncesi Beştaş Eğitim Seti Ölçüler kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Komisyon isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.