Takip edin :
Güncelleme : 28.10.2020 05:56 - Çarşamba
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Şairi Kim Öldürdü?

Şairi Kim Öldürdü?
Kitap Adı
:
Şairi Kim Öldürdü?
Barkod
:
9786054463336
Basım Tarihi
:
2012-06
Sayfa
:
144
Boyut
:
135-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
2164
Şairi Kim Öldürdü? özeti
Hamletin sansürlenmiş dizeleri ve 888 nefesin gizemi, şairi kimin öldürdüğünü açığa çıkarabilecek mi? Bardo bir şeyleri farklı biçimlerde söylemeyi bilirdi. Defterleri kadar ölümü de bunun kanıtıydı; çünkü bir şeyleri farklı biçimlerde söyleyenler ya da yapanlar, hayata ayak uydurmuş olanların uykularını kaçıranlardır. Kardeşimin hayaletimsi varlığının hissedildiği bu dünyada, aynı siyah sehpanın önünde dikiliyor ve tüm kuvvetimi seferber ederek bu kitabı, bu kovuşturma raporunu ağır aksak yazmaya çalışıyorum. Acaba tek bir katilin mi izini sürüyorum, daha fazlasının mı? Bir şair, şüphe uyandıran koşullar altına öldü, ben de bu kaybın bir örnek teşkil etmesini istiyorum. Bu olayın kendilerini niçin ilgilendirmesi gerektiğini soranların da, bir rüyanın, rastlantının ya da sevgi dolu bir dokunuşun ardından gelen o saflık anını tekrar yaşamalarını istiyorum. Çılgınca bir ümidin gerçekleşmesinin, yakınımızdaki evreni harekete geçiren gizemlerle karşılaşıldığında yaşanan şaşkınlığın sonrasında gelen o saflık anını yaşamalarını Fısıltılara kulak verildiğinde, hülyalara dalındığında gelen o saflık anını Kendilerine itiraf etmeseler de şiirin harem ağalarına yaraşır bir nakış işi olduğunu düşünenlerin, beyinlerindeki uğultuyu, arzularının gümbürdeyen sesini, sıkıntılı nefes verişlerini dinlemelerini; çirkinliğin pis ötüşünden kaçmalarını ve hastalıklı konforları uğruna içlerindeki başkaldırıyı baskılamaya bir son vermelerini istiyorum. Şairi kim öldürdü? Yavaş... Bana imkânsız gözükse de, zihnimin yalınlığını korumalıyım. Sonra, kim bilir, bakarsın beni de sustururlar. Olayların oluş düzeneğini parçalarına ayıracağım. Eğer mümkünse, geçmişi değiştireceğim.
"Luis de Miranda" diğer kitapları
"Şairi Kim Öldürdü?" kitabı
Şairi Kim Öldürdü? isimli kitabının özetini ve Luis de Miranda yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Şairi Kim Öldürdü? kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Luis de Miranda isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.