Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:41 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

İstatistik

İstatistik
Kitap Adı
:
İstatistik
Barkod
:
9786051330129
Basım Tarihi
:
2013-3
Sayfa
:
308
Boyut
:
160-235
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Toplam Okunma :
549
İstatistik özeti
Bu kitap, özellikle üniversitelerde haftada iki ya da dört saat okutulan istatistik derslerine temel kitap olarak hazırlanmıştır. Kitapta yer alan konular ve konuların sıralanmasında, YÖK tarafından önerilen içeriğe uygun olmasına da dikkat edilmiştir. Öğrencilerin, istatistik konularını öğrenmelerinde ve öğrendiklerini gerçek yaşam problemleriyle eşleştirmelerinde zorluk yaşadıkları bilinen bir durumdur. Bu amaçla, kitap yazılırken, bu zorlukların aşılması da hedeflenmiştir. İşlemlerin sadece matematik düzeyde kalmayıp, anlamlandırılması sağlanmıştır. Aynı zamanda öğrenilen bilgilerin kullanılabilirliğine katkıda bulunmak için, problemlerin gerçekçi olmasına ve gerçek verilere dayanmasına çalışılmıştır. Kitap aşağıda sıralanan on bir bölümden oluşmaktadır. Yönetim ve İstatistik Temel Kavramlar Veri Türleri ve Veri Toplama Yöntemleri Verilerin Düzenlenmesi ve Sunulması Merkezi Eğilim Ölçüleri Dağılım Ölçüleri Olasılık Kuramı ve Tesadüfi Değişkenler Tahmin Teorisi Korelasyon Analizi Regresyon ve Trend İndeksler
"M. Akif Bakır" diğer kitapları
"İstatistik" kitabı
İstatistik isimli kitabının özetini ve M. Akif Bakır yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. İstatistik kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. M. Akif Bakır isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.