Takip edin :
Güncelleme : 7.6.2020 06:27 - Pazar
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Kafkas Tarihi (cilt: 1)

Kafkas Tarihi (cilt: 1)
Kitap Adı
:
Kafkas Tarihi (cilt: 1)
Barkod
:
9789758839520
Basım Tarihi
:
2007-7
Sayfa
:
400
Boyut
:
145-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
678
Kafkas Tarihi (cilt: 1) özeti
Kafkaslar... İnsanlığın yeryüzüne yayılış tarihiyle birlikte kuzey kavimler göç yolu üzerinde bulunduğu için yüzlerce halkın gelip geçtiği, yüzlercesinin arkasında bakiyeler bıraktığı, onlarca halkın "ata yurdumuz" dediği sarp, hırçın ve stratejik bir bölge... Perslerin, Osmanlının ve Rusların elde geçirdiği, ama tutunamadığı, aynı zamanda pek çok medeniyetin de beşiği olan Kafkasya, stratejik öneminin yanı sıra sahip olduğu yeraltı ve yerüstü zenginlikleriyle de bundan sonra önemli güçlerin gövde gösterisine sahne olacaktır. Yüzlerce etnik grubun yaşadığı, yüzlerce değişik dil ve lehçenin konuşulduğu bu bölgedeki bakiye küçük halkların, eğer aralarında birleşip bir konfederasyon kuramazlarsa, hayatlarının bundan sonraki kısmında da geleceği ümitle kucaklamaları oldukça zor gözüküyor.
"Kafkas Tarihi (cilt: 1)" kitabı
Kafkas Tarihi (cilt: 1) isimli kitabının özetini ve Mahmut Bi yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Kafkas Tarihi (cilt: 1) kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Mahmut Bi isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.