Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 02:31 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Ekonomi ve Toplum (2 Cilt)

Ekonomi ve Toplum (2 Cilt)
Kitap Adı
:
Ekonomi ve Toplum (2 Cilt)
Barkod
:
9786054533602
Basım Tarihi
:
2012-11
Sayfa
:
1646
Boyut
:
165-235
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
755
Ekonomi ve Toplum (2 Cilt) özeti
Max Weber, Alman sosyo-kültürel yapısı içinde yetişmiş ve bu iklimin etkisi ile eserlerini kaleme almıştır. Buna rağmen yazmış olduğu eserler tesir bakımından Alman sınırlarını çoktan aşmıştır. Sanayi sonrası yakın dönemin toplumsal değerlendirmesini yapan Weber küresel diye nitelendirilen bu zamanlarda hala tartışılan ve metinlerine baş vurulan bir klasik olma özelliğini sürdürmek- tedir. Bu da sosyolojisinin özgünlüğünü ve tespitlerinin önemini göstermesi açısından dikkate şayandır. Weber derin bir bilgi, ayrıntısı çok çözülmesi zor olan bir dil ve yoğun bir kavramsallaştırmayla, anlaşılması zor ve yanlış anlamaya mü- sait eserler vermiştir. Kuşkusuz Max Weberin geliştirdiği anlayıcı sosyoloji ulaştığı sonuçlar ve kullandığı yöntem bakımından eleştiriye açıktır ve eleştirilmesi gerekmektedir, lâkin Weberi eleştiren yaklaşımların bir çoğu maalesef yanlış anlaşılmadan veya tam olarak anlaşılamamadan kaynaklanmaktadır. Bunda da en çok Weberin ağdalı dili ve pozitif olmaktan daha çok ideal- ist felsefeye dahil edilebilecek bir metodoloji kullanmasının payı bulunmaktadır.
"Ekonomi ve Toplum (2 Cilt)" kitabı
Ekonomi ve Toplum (2 Cilt) isimli kitabının özetini ve Max Weber yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Ekonomi ve Toplum (2 Cilt) kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Max Weber isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.