Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 03:13 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Mümtaz Turhan veBatılılaşma Tartışmaları Türkiyede Amerikan Eksenli Muhafazakarlık

Mümtaz Turhan veBatılılaşma Tartışmaları  Türkiyede Amerikan Eksenli Muhafazakarlık
Kitap Adı
:
Mümtaz Turhan veBatılılaşma Tartışmaları Türkiyede Amerikan Eksenli Muhafazakarlık
Barkod
:
9786055296186
Basım Tarihi
:
2013-1
Sayfa
:
172
Boyut
:
160-230
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
603
Mümtaz Turhan veBatılılaşma Tartışmaları Türkiyede Amerikan Eksenli Muhafazakarlık özeti
"Mümtaz Turhanda Türk toplumuna ait bir şeyleri muhafaza etme kaygısından ziyade Anglo-Amerikan sosyal bilim parametrelerine uygun düşecek bir toplumsal değişme programını inşa etmek kaygısı ağır basmaktadır. Muhafaza edilmesini öngördüğü değerler (İslami inançlar ve milli kültür alanı vb.) ise, aslında temel Batıcılaşma hedefine uyumlu bir şekilde dizayn edilmek istenen değerlerdir. Konjonktüre uygun, yeni tipte "milliyetçilik" de, "muhafazakârlık" da bu ana hedeften beslenmektedir. NATOnun güneydoğu kanadında jandarmalık görevini üstlenmiş olan Türkiyede Soğuk Savaş dönemi büyük ölçüde "ikili anlaşmalar" ve Sovyetlerin baskısı ile belirlenmiştir. Dönemin koşulları sosyal bilimcilerin toplum mühendisliğine doğru meyletmesine izin vermektedir. Başlıca uygulama sahası da siyaset olduğu için, Mümtaz Turhan gibi birçok sosyal bilimcinin bariz bir şekilde siyasi angajmanlar içine girmesi ve sosyal bilimci rolünden kolayca uzaklaşmaları şaşırtıcı olmamaktadır."
"Mehmet Aygün" diğer kitapları
"Mümtaz Turhan veBatılılaşma Tartışmaları Türkiyede Amerikan Eksenli Muhafazakarlık" kitabı
Mümtaz Turhan veBatılılaşma Tartışmaları Türkiyede Amerikan Eksenli Muhafazakarlık isimli kitabının özetini ve Mehmet Aygün yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Mümtaz Turhan veBatılılaşma Tartışmaları Türkiyede Amerikan Eksenli Muhafazakarlık kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Mehmet Aygün isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.