Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 02:33 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Aşiret, Eşkıya ve Devlet

Aşiret, Eşkıya ve Devlet
Kitap Adı
:
Aşiret, Eşkıya ve Devlet
Barkod
:
9789944313643
Basım Tarihi
:
2010-3
Sayfa
:
256
Boyut
:
14-20
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İSTANBUL
Toplam Okunma :
756
Aşiret, Eşkıya ve Devlet özeti
Aşiret devletimsi bir örgütlenmeye sahiptir. Belki bir devlet kadar disiplinli olmayabilir, ancak yine de devletin taşıdığı bazı özellikleri yansıtmaktadır. Zira bir aşiretin yaşadığı bir ülke toprakları içinde sınırları tam olarak belirlenmemiş olsa da, kendine özgü bir toprak parçası vardır ve buna dışarıdan kesinlikle müdahale kabul etmemektedir. Aşiretler, birbirlerinin yanında birbirlerine eşit halde duran, biri diğerinin otoritesini kabul etmeyen, etmedikleri için de siyasi bir organizasyon olarak devlet haline gelmekten güçlük çeken topluluklardır. Mensupları, bir devlet otoritesi yerine kendi liderine bağlı olarak yaşarlar. Otoriteyi sevmedikleri gibi, yılın on iki ayını aynı mekânda geçirmekten de hoşlanmazlar. Fazla kapalı mekânlarda kalmak yerine, tabiatın güzellikleri içinde tabii bir şekilde yaşamayı tercih ederler.
"Mehmet Emin Üner" diğer kitapları
"Aşiret, Eşkıya ve Devlet" kitabı
Aşiret, Eşkıya ve Devlet isimli kitabının özetini ve Mehmet Emin Üner yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Aşiret, Eşkıya ve Devlet kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Mehmet Emin Üner isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.