Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 04:10 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Osmanlılardan Önce Onlar Vardı Türkiye Selçukluları

Osmanlılardan Önce Onlar Vardı  Türkiye Selçukluları
Kitap Adı
:
Osmanlılardan Önce Onlar Vardı Türkiye Selçukluları
Barkod
:
9786050809046
Basım Tarihi
:
2013-4
Sayfa
:
352
Boyut
:
135-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
792
Osmanlılardan Önce Onlar Vardı Türkiye Selçukluları özeti
Osmanlılardan Önce Onlar Vardı: Türkiye Selçukluları, modern Türkiye tarihinin başlangıç noktası olan Türkiye Selçuklularını genel bir tarihsel çerçeve içerisinde ele alarak, gerek Osmanlı öncesi dönemin, Müslüman Türklerin tarihi üzerindeki belirleyici etkisine, gerek Osmanlı mirasının geliştiği siyasal ve sosyokültürel ortama bir ışık düşürmek amacıyla soru-cevap şeklinde hazırlandı. Her anlamda Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş sürecinin temellerinin atıldığı devlet olarak gösterilebilecek Selçuklular, tarihin hangi sahnesinde kalmıştı? En az Osmanlı İmparatorluğu kadar Türklerin atası olan bu beylik hakkında neden bu kadar az bilgi bulunmaktadır? Küçük bir beylikten güçlü bir devlete doğru adım adım ilerleyen Selçuklular kim? Nereden geldiler, nerede devlet kurdular, nasıl başarılı oldular? Eğitimleri, sosyal hayatları, savaşları, İslamiyete geçiş süreçleri nasıldı? Bizans gibi köklü bir imparatorluğu nasıl dize getirmişlerdi? 2012 yılının Şubat ayında yayınlanan Selçukluları Yeniden Keşfetmek isimli kitabın devamı niteliğinde olan Osmanlılardan Önce Onlar Vardı: Türkiye Selçukluları, Türkiye Selçuklularının siyasal tarihi, siyasal iktidarın yapısı, incelenen dönemin Anadolusundaki sosyal ve ekonomik hayatı anlatmaktadır.
"Osmanlılardan Önce Onlar Vardı Türkiye Selçukluları" kitabı
Osmanlılardan Önce Onlar Vardı Türkiye Selçukluları isimli kitabının özetini ve Mehmet Ersan yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Osmanlılardan Önce Onlar Vardı Türkiye Selçukluları kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Mehmet Ersan isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.