Takip edin :
Güncelleme : 5.6.2020 17:41 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Alevilik İnanç, Edep, Erkan

Alevilik  İnanç, Edep, Erkan
Kitap Adı
:
Alevilik İnanç, Edep, Erkan
Barkod
:
9789944387293
Basım Tarihi
:
2011-5
Sayfa
:
496
Boyut
:
135-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
823
Alevilik İnanç, Edep, Erkan özeti
Alevilik, uçsuz bucaksız, engin bir sevgi denizidir. Bu denizi oluşturan damlalar, birbirinin öz kardeşidir. Aralarında tevhit (birlik) vardır. Tevhit demek; Hakkın ve halkın tek vücut oluşu, aralarında ikilik olmaması demektir. Alevilik, dürüstlüğün, namus ve iffetin, zararsız bir insan olabilmenin okuludur. Bu okulda pirler, taliplerine edep-erkân eğitimi verirler. Alevilik, bir şereftir, bir kazançtır. Çünkü ırk, renk, cins, dil, din, servet farkı gözetmeden, el ele vererek, buram buram özgürlük kokan bir dünya kurmak, insanca, dostça yaşamak isteyen bu yolun yolcusu, tüm varlığıyla şöyle seslenir: Tüm insanlar kardeştir. Dünya, benim ülkem; insanlar, benim kardeşimdir.
"Alevilik İnanç, Edep, Erkan" kitabı
Alevilik İnanç, Edep, Erkan isimli kitabının özetini ve Mehmet Yaman yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Alevilik İnanç, Edep, Erkan kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Mehmet Yaman isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.