Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 03:45 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Osmanlı İmparatorluğunda Gündelik Hayat

Osmanlı İmparatorluğunda Gündelik Hayat
Kitap Adı
:
Osmanlı İmparatorluğunda Gündelik Hayat
Barkod
:
9786054722617
Basım Tarihi
:
2013-2
Sayfa
:
312
Boyut
:
140-210
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Toplam Okunma :
658
Osmanlı İmparatorluğunda Gündelik Hayat özeti
Avrupalılar, rakibi Osmanlının şiddet yanlısı, geri kalmış, eğlenmekten anlamayan, ilkel ve zorba cinsel ayrımcı olduğu yönünde güçlü önyargılar beslerler. Gerçekteyse, Avrupalı gezginler Osmanlı erkeklerinin neredeyse hepsinin tekeşli olduğunu, karılarından çekindiklerini, Osmanlı kültürünün temizliğe düşkünlüğünü ve şarap içmekten gocunmadıklarını şaşkınlıkla fark etmişlerdir. Osmanlı İmparatorluğu, altı yüz yıldan uzun süren bir İslami hükümdarlıktı. Gücünün doruğunda olduğu 16. ve 17. yüzyıllarda üç ayrı kıtaya yayılmıştı ve Doğu ile Batı arasındaki küresel bağlantıların merkezini oluşturuyordu. Birinci Dünya Savaşında imparatorluk yenilmiş ve 1920 yılında dağılmış olsa da, uzun vadeli etkileri bugünün kültürleri üzerinde de hala yoğun biçimde görülmektedir. Osmanlı İmparatorluğunda Gündelik Yaşam, okuruna Macaristandan Arabistana kadar uzanan devasa topraklarda kurulmuş, çoğulcu bir imparatorluğun toplumsal ve kültürel geçmişi hakkında önemli bilgiler sunmaktadır. Her bölüm, Osmanlı İmparatorluğunun gündelik yaşamı hakkında belli bir konuyu ele alarak, derinlemesine irdelemektedir.
"Mehrdad Kia" diğer kitapları
"Osmanlı İmparatorluğunda Gündelik Hayat" kitabı
Osmanlı İmparatorluğunda Gündelik Hayat isimli kitabının özetini ve Mehrdad Kia yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğunda Gündelik Hayat kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Mehrdad Kia isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.