Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:39 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Tanrı ve Devlet

Tanrı ve Devlet
Kitap Adı
:
Tanrı ve Devlet
Barkod
:
9789753441810
Basım Tarihi
:
2012-1
Sayfa
:
240
Boyut
:
140-200
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
744
Tanrı ve Devlet özeti
"Halk öyle bir biçimde boyunduruk altında tutulmalı ve soyulmalıdır ki, yazgısı hakkında yüksek sesle yakınmasın, itaat etmeyi unutmasın ve karşı gelmeye ve isyan etmeye vakit bulamasın. Politikayı bir zanaat haline getiren ve hedefini -yani adaletsizlik, şiddet, yalan, ihanet, tek ve toplu cinayet- bilen insanlar politika sanatına ve devletin, bilgeliğine nasıl inanabilir? Kilise ve Devlet her zaman ahlaksızlığın en büyük okulu olmuştur. Tarih onların büyük suçlarını kanıtlıyor. Rakipler ve devlet adamları her yerde ve her zaman halkın bilinçli, sistemli, uzlaşmaz ve kana susamış düşmanları ve cellatları olmuştur." (Arka Kapak)
"Mihayil Bakunin" diğer kitapları
"Tanrı ve Devlet" kitabı
Tanrı ve Devlet isimli kitabının özetini ve Mihayil Bakunin yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Tanrı ve Devlet kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Mihayil Bakunin isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.