Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 03:20 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Batılılaşma - Sivil Toplum - Cuntacılık İdris Küçükömer Üzerine Bir İnceleme

Batılılaşma - Sivil Toplum - Cuntacılık  İdris Küçükömer Üzerine Bir İnceleme
Kitap Adı
:
Batılılaşma - Sivil Toplum - Cuntacılık İdris Küçükömer Üzerine Bir İnceleme
Barkod
:
9786056339004
Basım Tarihi
:
2012
Sayfa
:
152
Boyut
:
140-230
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Ankara
Toplam Okunma :
674
Batılılaşma - Sivil Toplum - Cuntacılık İdris Küçükömer Üzerine Bir İnceleme özeti
Osmanlı yenileşme hareketlerinden, Cumhuriyet modernleşmesine kadar tüm yenileşme ve modernleşme hareketlerimiz; beşerî bilimcilerle, fikir ve siyaset adamlarının en temel tartışma alanlarından birini oluşturmuştur. Dünden bugüne, genel olarak durulan nokta, öncelenen değerler ve hedeflenen ideallerin belirleyici olduğu bakış açılarıyla değerlendirilen Türk yenileşme ve modernleşmesine ilişkin olarak ortaya konulan özgün yaklaşımlardan biri de İdris Küçükömere âittir. O, ekonomi merkezli bir okumaya tâbi tuttuğu Türk modernleşmesine, onun ifâdesi ile "batılaşma" serüvenimize ilişkin oldukça kapsamlı düşünce ve iddiâlarda bulunarak, bunları temellendirmeye çalışmıştır. Bu kitap, sâdece "Batılılaşma" karşısında dile getirdiği değerlendirmelerle değil; alışılagelmiş formülasyonları tersyüz eden "sağ-sol, ilerici-gerici" tasnifinden, cuntacılık dönemi ve sivil toplum arayışlarına kadar oldukça renkli bir fotoğraf ortaya koymuş olan Küçükömerin, fikrî ve fiîli serüveninin izini sürerek tartışmak amacıyla hazırlanmıştır. Ümit edilir ki, Türkiyenin gündeminden hiç eksilmeyen modernleşme, cuntacılık, sivil toplum gibi konuların analizine mütevâzı bir katkı sağlasın.
"Muhittin Bilge" diğer kitapları
"Batılılaşma - Sivil Toplum - Cuntacılık İdris Küçükömer Üzerine Bir İnceleme" kitabı
Batılılaşma - Sivil Toplum - Cuntacılık İdris Küçükömer Üzerine Bir İnceleme isimli kitabının özetini ve Muhittin Bilge yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Batılılaşma - Sivil Toplum - Cuntacılık İdris Küçükömer Üzerine Bir İnceleme kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Muhittin Bilge isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.