Takip edin :
Güncelleme : 3.8.2020 15:38 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Ahmet Rıza Bey ve Vazife ve Mesuliyet Eserleri

Ahmet Rıza Bey ve Vazife ve Mesuliyet Eserleri
Kitap Adı
:
Ahmet Rıza Bey ve Vazife ve Mesuliyet Eserleri
Barkod
:
9786054239184
Basım Tarihi
:
2011-4
Sayfa
:
152
Boyut
:
135-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
640
Ahmet Rıza Bey ve Vazife ve Mesuliyet Eserleri özeti
Vazife ve Mesuliyet kitapçıklarının çevrim yazı ve incelemeyle yayımlanması Türk eğitim tarihine, son dönem Osmanlı toplumunda modernleşmenin zorunlu bir gereği olarak ortaya çıkan kamu eğitimi düşüncesinin aydınlar tarafından nasıl algılandığını ve toplum üzerinde nasıl gerçekleştirilmek istendiğini göstermesi bakımından anahtar rol oynayacak eserlerden biridir. Özellikle gençliğinden itibaren Fransız Pozitivizmine aşırı bir ilgi duyan, sadece düşüncelerini değil, günlük yaşantısını bile Pozitivist bir disiplinle icraya kalkışan Ahmed Rızanın toplumsal eğitimin arka planını nasıl doldurduğunu bu kitapçıklardan görmek mümkündür. Bu eserlerin yayımlanmasındaki amaç, Ordre et Progres ideolojisine "yüzeysel" bağlı bir aydının, eğitim ve toplum ilişkisinde, yirminci yüzyılın ilk yarısında hayli revaç bulan sosyal mühendislik zihniyetinin Osmanlı toplumu özelinde özgün örneklerinden birini sunmaya çalışmaktır.
"Ahmet Rıza Bey ve Vazife ve Mesuliyet Eserleri" kitabı
Ahmet Rıza Bey ve Vazife ve Mesuliyet Eserleri isimli kitabının özetini ve Mustafa Gündüz yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Ahmet Rıza Bey ve Vazife ve Mesuliyet Eserleri kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Mustafa Gündüz isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.