Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 03:08 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

21. Yüzyılda Kimlik, Vatandaşlık ve Tarih Eğitimi

21. Yüzyılda Kimlik, Vatandaşlık ve Tarih Eğitimi
Kitap Adı
:
21. Yüzyılda Kimlik, Vatandaşlık ve Tarih Eğitimi
Barkod
:
9786050001129
Basım Tarihi
:
2008-9
Sayfa
:
420
Boyut
:
160-240
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
660
21. Yüzyılda Kimlik, Vatandaşlık ve Tarih Eğitimi özeti
"20. yüzyılda tarihin bizi getirip bıraktığı yer, "kendimizi" ve "ötekileri" tanımlamaktı. 20. yüzyıl bizim için, söylemesi zor da olsa bitti. Peki, 21. yüzyılda tarihe hangi misyonu yüklemek gerekiyor Ya da biz istesek de istemesek de tarih, ne için uğraşacak Bu yeni yüzyılın eğilimlerinin insanın önüne koyduğu temel problem geçen yüzyıldakilerden biraz daha farklı gibi görünüyor. Temel problem, kendini ötekilerden üstün kılmak değil, bizzat "kendi olmayı başarabilmek" olarak karşımıza çıkıyor. Belki de bu yüzyılda tarihten "kendimiz olabilmek" ve "kendimiz kalabilmek" için yararlanacağız." Mustafa SAFRAN Vatandaşlık tartışmaları son yıllarda birçok kitabın konusu oldu. "Vatandaşlık ve kimlik arasındaki ilişki modern dönemden farklılaşacak mı" bir soru olarak hala orta yerde duruyor. Farklı ülkelerden, farklı sesler ile vatandaşlık - tarih eğitimi ilişkisini tartışmaya açıyoruz. Editörler: Mustafa Safran & Dursun Dilek Yazarlar: Mustafa Safran, Akif Pamuk, Ramazan Alabaş, Hillary Cooper, İsmail Hakkı Demircioğlu, Keith C. Barton, Alan McCully, Erkan Dinç, Kate Hawkey, Helena Pinto, Erdal Aslan, Banu Çulha, Gavin Baldwin, Claudia Amaral, Linda S. Levstik, Ömer Say, Cevat Özyurt, Isabel Barca, Jon Nichol, Mehmet Açıkalın, Julia Castro, Engin Kaplan, Dursun Dilek, Sevgi Çoşkun, Bahri Ata, Yücel Kabapınar, Gülçin Yapıcı, Ahmet Şimşek, Ali Yılmaz, Kenan Kuruda, Kezban Kıcır, Tony Meechan, Salih Özbaran
"21. Yüzyılda Kimlik, Vatandaşlık ve Tarih Eğitimi" kitabı
21. Yüzyılda Kimlik, Vatandaşlık ve Tarih Eğitimi isimli kitabının özetini ve Mustafa Safran yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. 21. Yüzyılda Kimlik, Vatandaşlık ve Tarih Eğitimi kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Mustafa Safran isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.