Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:39 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

SPSS Uygulamalı Temel İstatistik Yöntemler Hipotez Testleri İlişki Katsayıları - Regresyon Analizi

SPSS Uygulamalı Temel İstatistik Yöntemler  Hipotez Testleri  İlişki Katsayıları - Regresyon Analizi
Kitap Adı
:
SPSS Uygulamalı Temel İstatistik Yöntemler Hipotez Testleri İlişki Katsayıları - Regresyon Analizi
Barkod
:
9789750224751
Basım Tarihi
:
2013-9
Sayfa
:
488
Boyut
:
160-240
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Ankara
Toplam Okunma :
647
SPSS Uygulamalı Temel İstatistik Yöntemler Hipotez Testleri İlişki Katsayıları - Regresyon Analizi özeti
Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 7. baskısını yapan kitap, yeni eklenen bölümüyle üniversitelerde istatistik dersini iki dönem okuyan öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır. Üniversitelerde birinci dönemde okutulan İstatistik I, İstatistiğe Giriş, Temel İstatistik, Betimsel İstatistik dersleri ile ikinci dönemde okutulan İstatistik II, İstatistiksel Yöntemler, İstatistiksel Çıkarım, Tümevarımsal İstatistik derslerine referans olacaktır. Bu kitap bazı önemli özellikler içermektedir; bunlardan en önemlisi örneklere ilişkin SPSS çözümlerine de yer verilmesidir. Bir diğer özellik p-değerlerinin, SPSS çıktılarında yer almasının yanında, tablolar ile yaklaşık olarak bulunmasını da içermesidir. Bu baskıda ayrıca ölçme düzeylerine göre ilişki katsayılarına ve hipotez testlerine yer verilmiştir. Bu nedenle eğitim, sağlık, ziraat, işletme vb alanlarındaki araştırmacılar için de önemli bir başvuru kaynağı niteliğindedir. Kitapta, konuların daha anlaşılması için 180i Çözümlü, 280 Örnek Olaya da yer verilmiştir. Kitapta Bulunan Konu Başlıkları -Frekans Dağılımları ve Grafikler -Merkezsel Eğilim ve Dağılış Ölçüleri -Çarpıklık, Basıklık ve Kutu Grafiği -İlişki Katsayıları -Olasılık -Bazı Önemli Olasılık Dağılımları -Örnekleme Dağılımı -Hipotez Testleri -Güven Aralıkları -Varyans Analizi (Tek Faktörlü, İki Faktörlü) -Regresyon Analizi -Parametrik Olmayan Testler -pdeğerinin Bulunması -SPSS ile Çözümler
"Özkan Ünver" diğer kitapları
"SPSS Uygulamalı Temel İstatistik Yöntemler Hipotez Testleri İlişki Katsayıları - Regresyon Analizi" kitabı
SPSS Uygulamalı Temel İstatistik Yöntemler Hipotez Testleri İlişki Katsayıları - Regresyon Analizi isimli kitabının özetini ve Özkan Ünver yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. SPSS Uygulamalı Temel İstatistik Yöntemler Hipotez Testleri İlişki Katsayıları - Regresyon Analizi kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Özkan Ünver isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.