Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 02:27 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Tatlısu İstakozu Üretimi

Tatlısu İstakozu Üretimi
Kitap Adı
:
Tatlısu İstakozu Üretimi
Barkod
:
9786051334325
Basım Tarihi
:
2013-08
Sayfa
:
150
Boyut
:
160-235
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Ankara
Toplam Okunma :
515
Tatlısu İstakozu Üretimi özeti
Tatlısu istakozları (Astacida, Decopoda) iç suların en büyük ve hareketli omurgasız canlılarıdır. Akuatik ekosistemlerde organik madde dönüşümünü sağlayan besin zinciri için anahtar tür özelliğindedir. Kerevit yetiştiriciliği üzerindeki çalışmalar, abiyotik (su kirliliği vb.) ve biotik (patojen vb.) etkenler nedeniyle doğal popülasyonların azalması sonucunda önem kazanmıştır. Günümüzde dünya kerevit yetiştiriciliğinde gelinen nokta ise kerevitlerin yavru üretimi yapılarak su kaynaklarına stoklanması şeklindedir. Böylece doğada yaşayan kerevit popülasyonlarını artırmak ve su kaynaklarının restorasyonunu sağlamak amaçlanmaktadır. Tatlısu İstakozu Üretimi kitabı ile tatlısu istakozlarının biyolojisi, ekolojisi, üretimi, beslenmesi, yavru yetiştiriciliği, popülasyonların korunması, verimin artırılması ve sürdürülebilir üretimi, bağışıklık sistemi ve infeksiyöz hastalıkları konularında su ürünleri ile ilgilenen genç kuşaklara ve araştırmacılara bir yol haritası hazırlanması amaçlanmıştır.
"Öznur Diler" diğer kitapları
"Tatlısu İstakozu Üretimi" kitabı
Tatlısu İstakozu Üretimi isimli kitabının özetini ve Öznur Diler yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Tatlısu İstakozu Üretimi kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Öznur Diler isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.