Takip edin :
Güncelleme : 23.9.2020 09:37 - Çarşamba
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Zafere Giden Yol

Zafere Giden Yol
Kitap Adı
:
Zafere Giden Yol
Barkod
:
9789751412331
Basım Tarihi
:
2007-11
Sayfa
:
600
Boyut
:
134-195
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
887
Zafere Giden Yol özeti
İşgalcilere karşı verilen zorlu mücadelenin destanı... Mustafa Kemalin önderliğinde kurtuluşun ve kuruluşun tüm kahramanları bu kitapta bir araya geliyor. Tanıklarıyla, bilinmeyen belgeleriyle tüm ulusun kaderini belirleyen olayların birinci elden derlenen öyküsü ve yeni Türkiyenin doğuşu Zafere Giden Yolda canlanıyor. Araştırmacı yazar S. Eriş Ülger, bu zorlu yolculuğun önderi Mustafa Kemali, onunla birlikte özgürlük ve uygarlık yolunda ölümü bile göze alan tüm ulusumuzun var olma savaşını anlatıyor. Ayrıca iç isyanlar ve Çerkez Ethemin ihaneti, İzmir Suikasti, Mustafa Kemalin Kâzım Karabekir, Rauf Orbay, Ali Fuat Cebesoy, Refet Bele ve Hüsrev Gerede gibi silah arkadaşlarıyla yollarının ayrılması, onun demokrasi ve din anlayışı, devrimlerin hız kazanması ve Latife Hanımın tartışmalı kişiliği tüm ayrıntılarıyla Zafere Giden Yolda yer alıyor. (Tanıtım bülteninden)
"Zafere Giden Yol" kitabı
Zafere Giden Yol isimli kitabının özetini ve S. Eriş Ülger yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Zafere Giden Yol kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. S. Eriş Ülger isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.